ده نکته‌ی طلایی برای مطالعه‌ی زیست‌شناسی

حضور با توجه و تمرکز در کلاس درس و هنگام تدریس معلم و یادداشت برداری از مطالب مهم و کلیدی و مرور درس در همان روز.

ده نکته‌ی طلایی برای مطالعه‌ی زیست‌شناسی

1- حضور با توجه و تمرکز در کلاس درس و هنگام تدریس معلم و یادداشت برداری از مطالب مهم و کلیدی و مرور درس در همان روز.

2- متن کتاب درسی مهم‌ترین منبع مطالعاتی محسوب می‌شود؛ بنابراین رتبه‌های برتر کنکور بارها و بارها کتاب درسی را مطالعه و مرور کرده‌اند. فراموش نکنید زیست‌شناسی درسی مفهومی است؛ بنابراین کتاب درسی را بسیار عمیق و مفهومی چندین بار مطالعه کرده و نکات مهم را در حاشیه‌ی کتاب یادداشت کنید.

3- در برخورد با تصاویر و شکل‌های کتاب، تمام نکات مربوط به آن را در زیر تصاویر یادداشت کنید. با توجه به ترکیبی بودن تعدادی از سؤالات در درس زیست‌شناسی، سعی کنید تصاویر و مطالب در فصل‌های مرتبط را هم‌زمان با هم مطالعه کنید.

4- پس از مطالعه‌ی دقیق می‌توانید چند تست را به عنوان مثال و بدون در نظر گرفتن زمان و فقط برای تسلط و یادگیری عمیق‌تر مطالب، انتخاب کنید و پاسخ دهید.

5- استفاده از یک کتاب مکمل آموزشی پس از مطالعه‌ی کتاب درسی، ضروری است. با توجه به وجود خلاصه‌درس بسیار مفید و آوردن نکات مهم و کلیدی در ابتدای مباحث هر درس و هم‌چنین وجود سؤالات کنکور سال‌های گذشته (آزمون گواه) کتاب آبی کانون بهترین و مطمئن‌ترین منبع تستی برای شما عزیزان به شمار می‌آید.

6- تست‌ها را پس از انجام، بررسی و تحلیل کنید و سؤالاتی را که غلط پاسخ داده‌اید نشان‌دار کنید و پاسخ صحیح را یاد بگیرید.

7- مجدداً به کتاب درسی برگردید و نکات مهم و کلیدی در تست‌ها را در حاشیه‌ی کتاب با رنگ دیگری یادداشت کنید. دقت کنید هیچ نکته‌ی مهمی از قلم نیفتد. فراموش نکنید تأثیر نوشتن از خواندن بیش‌تر است.

8- با یک فاصله‌ی زمانی کتاب درسی و نکات یادداشت‌شده در آن را با رویکرد و دقت مضاعف، مطالعه و مرور کنید. مرور مطالب نقش بسیار زیادی در تسلط یافتن شما در این درس دارد.

9- هرگز در آزمون‌های کانون غیبت نکنید و برنامه‌ی راهبردی را جدی بگیرید. رتبه‌های برتر کنکور هرگز در آزمون‌ها غیبت نمی‌کردند.

10- با توجه به سطح دشواری سؤالات زیست‌شناسی در آزمون‌های کانون، بررسی و تحلیل سؤالات آزمون و مرور آن‌ها نقش شگرفی در پیشرفت و موفقیت شما در کنکور دارد.