مادر مهلا محمودی : یک سال همراه فرزندم

گفتگو با مادر مهلا محمودی رتبه‌ی 185 منطقه 1 رشته‌ی منحصرا زبان...لطفا فرزندتان را معرفی کنید و بفرمائید از چه رشته‌ای چه رتبه‌ای کسب کرده‌اند؟

دخترم مهلا محمودی رتبه‌ی 185 منطقه 1 را در رشته‌ی منحصرا زبان کسب کرده است.

از شغل و تحصیلات خودتان بگوئید:

پدر و مادر هر دو: دکترای داروسازی از دانشگاه تهران

با توجه به این‌که شما و همسرتان داروساز هستید بسته به حرفه‌تان چه کمکی به او کردید؟

از لحاظ درسی نمی‌توانستیم به او کمکی کنیم چون رشته‌های ما با هم متفاوت بود ولی در موارد جنبی مثلا همراهی با او و برنامه‌ریزی برنامه‌ی مدرسه‌اش و مراجعه به مدرسه و تجربیاتی که در دوران تحصیل خصوصا سال چهارم داشتیم توانستیم به او کمک کنیم.

‌ با توجه به این‌که شما و پدر مهلا رشته‌ی تجربی بودید، چه طور شد که مهلا به سمت رشته‌ی زبان رفت ؟

مهلا روحیه‌اش طوری بود که دوست داشت زبان‌های جدید یاد بگیرد. عربی و زبانش خوب بود. از سوم ابتدایی کلاس زبان می‌رفت و خیلی علاقه داشت. شاید یکی از دلایل این‌که به رشته‌ی تجربی که رشته‌ی من و پدرش بود نرفت این بود که سختی‌های کار ما را می‌دید چون ما به دلیل مشغله‌ی کاری همواره گرفتار بودیم.

فرزند شما از چه سالی به کانون آمد و وضعیت حضور او در آزمون‌های کانون چگونه بود؟

4 سال در آزمون‌های کانون شرکت کرد، علت اولیه‌اش این بود که 2 یا 3 نفر از آشناهایمان را دیدم که کانون می‌آمدند و رتبه‌های خیلی خوبی کسب کردند و خیلی در درس‌ خواندن بی‌استرس و ریلکس بودند وقتی پرس‌و جو کردم علتش را در کانون پیدا کردم و از سال اول دبیرستان مهلا را در کانون ثبت‌نام کردم.

هم درس‌های مدرسه هم برنامه‌ی کانون! چگونه طی 4 سال شرکت در آزمون‌های کانون درس‌های مدرسه و برنامه‌ی کانون را با هم تطبیق می‌داد؟

برنامه‌های کانون خیلی جدا از برنامه‌های درسی و مدرسه نیست که تطابق دادن آن خیلی سخت باشد به همین دلیل شاید از 100 درصد، فقط 20 درصد برنامه راهبردی با برنامه‌ی مدرسه هم‌خوانی نداشت که مهلا می‌توانست این اختلاف را پوشش دهد.

از کدام‌یک از آموزه‌ها و خدمات کانون بیشتر استفاده کردید؟

جلسات برترهای آقای قلم‌چی که سبب شد مهلا روحیه‌اش عوض شود

همه‌ی آموزه‌ها خوب بودند و نمی‌توانم بگویم یکی اصلا برایمان مفید نبود هر کدام قابل استفاده بود ولی شاید بتوان آن‌ها را اولویت بندی کرد من دفتر برنامه‌ریزی و کتاب خودآموزی و جلسات آقای قلم‌چی را خیلی مفید می‌دانم.

پس شما جلسات برترهای آقای قلم‌چی را بعد از هر آزمون شرکت می‌کردید؟ تاثیر این جلسات بر روی موفقیت فرزندتان یا زندگی خودتان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

برای من جلسات آقای قلم‌چی جزو بهترین جلساتی بود که در تمام عمرم شرکت می‌کردم حتی نسبت به کلاس‌هایی که در دانشگاه داشتم چون فقط در مورد درس صحبت نمی‌کردند در مورد زندگی و روش زندگی برنامه‌ریزی در زندگی صحبت می‌کردند و بخصوص این‌که پدر و مادر می‌توانند تا آخرین لحظه‌ای که دانش‌آموز دارد تلاش می‌کند همراه و کمک او باشند. همه‌ی آموزه‌ها واقعا برای من مفید بودند.

برای کسانی که در سال جاری قرار است در جلسات برترهای آقای قلم‌چی شرکت کنند چه توصیه‌ای دارید؟

فایل های ضمیمه