اهتمام دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به گسترش آموزش‌های مجازی

مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی از اهتمام ویژه این دانشگاه در زمینه آموزش‌های مجازی خبر داد.

اهتمام دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به گسترش آموزش‌های مجازی

فرید خوش‌الهام در رابطه با آموزش‌های الکترونیکی گفت: آموزش الکترونیکی، مجموعه‌ای از روش‌های آموزشی است که از فناوری دیجیتال بهره میگیرد تا از طریق زمینه‌سازی، تعمیم‌بخشی و ارتقای نظام آموزشی، یادگیری را افزایش دهد. 

وی گفت: توسعه و نهادینه‌سازی یادگیری پیوسته و ایجاد تقارن اطلاعاتی در یادگیری حرفه‌ای و دانشگاهی از جمله اهدافی است که می‌توان برای آموزش الکترونیکی برشمرد.

خوشالهام افزود: آموزش الکترونیکی، ارائه خدمات ارزش‌آفرین آموزشی و یادگیری برای گروه‌های مختلف مخاطبان است، که فارغ از محدودیت‌های مرسوم زمانی و مکانی و سنی و شغلی برای همگان فرصت و امکان یادگیری در حوزه‌های مختلف را فراهم می‌کند. بر این اساس، هر چند فناوری عنصر تفکیک‌ناپذیر آموزش الکترونیکی است، اما در کنار گسترش و نفوذ بیش از پیش فناوری‌های متناظر با اینترنت و ارتباطات موبایل، زمینه گسترش و پذیرش روز افزونی برای آن وجود دارد.

وی ادامه داد: در کشور ما با توجه به وجود مخاطبان فراوان و گسترش کاربران خدمات مختلف اینترنتی و الکترونیکی، پیش‌بینی می شود که این حوزه از آموزش در کنار سایر روش‌های آموزشی رشد فزاینده‌ای داشته باشد؛ همچنین به دلیل ماهیت تاثیرگذار، آموزش الکترونیکی به‌تنهایی می‌تواند به‌عنوان عنصری ارزش‌آفرین و توسعه‌دهنده در این زمینه عمل کند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی اظهار داشت: امسال دهمین سال تاسیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی این دانشگاه است.

وی گفت: خواجه نصیرالدین طوسی از سال 84 مجوز برگزاری آموزش‌های آزاد و مجازی در دو رشته آی‌تی و صنایع شروع کرد و طی چند سال گذشته نیز در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می‌کند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افزود: هم‌اکنون تمرکز اصلی‌مان در جذب دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است.

وی با بیان اینکه دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی مجوز پذیرش در تمامی رشته‌های کارشناسی ارشد را از وزارت علوم دریافت کرده است، یادآور شد: هم‌اکنون در بیش از 12 رشته دانشجو داریم.

خوش‌الهام خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم تا تمامی اساتید آموزش‌های الکترونیکی را از خود دانشگاه داشته باشیم تا کلاس‌های مجازی نیز هیچ فرقی با دوره‌های روزانه در زمینه آموزشی نداشته باشند.

منبع :

مهلا کاشانی