پرداخت 5 میلیارد تومان وام دانشجویی در دانشگاه پیام‌نور

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور کشور از پرداخت 5 میلیارد تومان وام دانشجویی در نیمه نخست سال جاری و برپایی جشن ازدواج دانشجویی در سطح کشور توسط این دانشگاه خبر داد.

پرداخت 5 میلیارد تومان وام دانشجویی در دانشگاه پیام‌نور

کریم نجفی‌برزگر شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پیام‌نور تسهیلاتی از قبیل وام دانشجویی را به دانشجویان پرداخت می‌کند و در سال گذشته 14 میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان پرداخت کرده است.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور کشور تسهیلات پرداخت‌شده به دانشجویان توسط دانشگاه پیام‌نور را در نیمه اول نخست سال جاری پنج میلیارد تومان اعلام کرد.

وی از عقد تفاهم‌نامه میان دانشگاه پیام‌نور و بانک صادرات خبر داد و گفت: طبق این قرارداد به دانشجویان مقطع کارشناسی 500 هزار تومان، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مبلغ سه میلیون تومان و دانشجویان مقطع دکتری شش میلیون تومان وام دانشجویی پرداخت می‌کند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به دانشجویان تحت پوشش نهادهایی مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و جانبازان اشاره کرد و افزود: دانشجویان تحت پوشش این نهاد مبلغی به‌ عنوان شهریه به دانشگاه پیام‌نور پرداخت نمی‌کنند و به‌ صورت رایگان در این مراکز مشغول به تحصیل هستند.

نجفی‌برزگر در خصوص دانشجویان کم‌بضاعتی که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند، بیان کرد: مراکز دانشگاه پیام‌نور شهریه دانشجویانی را که مشکلات مالی دارند را به‌ صورت اقساط دریافت می‌کند.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور کشور در پایان از برگزاری جشن ازدواج دانشجویی برای زوج‌های دانشگاه پیام‌نور خبر داد و گفت: از آنجایی‌که ازدواج به‌ عنوان یک حرکت دینی محسوب می‌شود، دانشگاه پیام‌نور اختیار برگزاری جشن‌های ازدواج دانشجویی را به مراکز استان‌ها داده است تا با کمک خیرین مشکلات ازدواج در استان کمتر شود.

منبع :مهلا کاشانی