کاغذهایی که به مدرسه تبدیل شدند

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی نخستین مدرسه زیست محیطی در کشور که به " هنرستان کاغذی" مشهور شده است خبر داد.

مصطفی آذرکیش با بیان اینکه در شهرستان نیشابور هنرستانی در حال احداث است که هزینه ساخت آن از محل بازیافت کاغذهای باطله و تبدیل بهینه آن بهخصوص از طریق فروش کاغذها به دست می‌آید اظهار کرد: این کاغذهای باطله مربوط به دانش آموزان سطح منطقه است و یک حرکت خوب در راستای حفظ محیط ریست و بهره برداری از ایده ها و خلاقیت‌هاست که آموزش و پرورش از آن حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: ما تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان حفاظت از محیط زیست داریم. بر این اساس علاوه بر تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست، ایجاد رشته‌ها و مشاغل مربوط را نیز پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل دفتر کارودانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قرار است پنج رشته محیط زیستی ایجاد شود گفت: این اقدام باید روال و فرآیندهای خود را طی کند، در شورای عالی تصویب و در نهایت ابلاغ شود. آموزش و پرورش همیشه این آمادگی را داشته که رشته‌های مورد نیاز بازار کار آینده را بر اساس اعلام دستگاههای مختلف دایر کند. آخرین رشته‌ای که راه اندازی کردیم نیز بورس بود و قبل از آن هم 23 رشته در زمینه های چوب، صنعت و تاسیسات داشتیم.

آذرکیش افزود: چندی پیش هم معصومه ابتکار زمینی را در خراسان رضوی برای راه‌اندازی هنرستان ویژه محیط زیست اهدا کرده است که عملیات ساخت آن در دست انجام است.

منبع :

مهلا کاشانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب