کاغذهایی که به مدرسه تبدیل شدند

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی نخستین مدرسه زیست محیطی در کشور که به " هنرستان کاغذی" مشهور شده است خبر داد.

کاغذهایی که به مدرسه تبدیل شدند

مصطفی آذرکیش با بیان اینکه در شهرستان نیشابور هنرستانی در حال احداث است که هزینه ساخت آن از محل بازیافت کاغذهای باطله و تبدیل بهینه آن بهخصوص از طریق فروش کاغذها به دست می‌آید اظهار کرد: این کاغذهای باطله مربوط به دانش آموزان سطح منطقه است و یک حرکت خوب در راستای حفظ محیط ریست و بهره برداری از ایده ها و خلاقیت‌هاست که آموزش و پرورش از آن حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: ما تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان حفاظت از محیط زیست داریم. بر این اساس علاوه بر تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست، ایجاد رشته‌ها و مشاغل مربوط را نیز پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل دفتر کارودانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قرار است پنج رشته محیط زیستی ایجاد شود گفت: این اقدام باید روال و فرآیندهای خود را طی کند، در شورای عالی تصویب و در نهایت ابلاغ شود. آموزش و پرورش همیشه این آمادگی را داشته که رشته‌های مورد نیاز بازار کار آینده را بر اساس اعلام دستگاههای مختلف دایر کند. آخرین رشته‌ای که راه اندازی کردیم نیز بورس بود و قبل از آن هم 23 رشته در زمینه های چوب، صنعت و تاسیسات داشتیم.

آذرکیش افزود: چندی پیش هم معصومه ابتکار زمینی را در خراسان رضوی برای راه‌اندازی هنرستان ویژه محیط زیست اهدا کرده است که عملیات ساخت آن در دست انجام است.

منبع :

مهلا کاشانی