والدین مسئولیت پذیر، فرزندان مسئولیت پذیر بار می‌آورند

اگر والدین کارهای کودکان را بدون مسئولیت پذیری انجام دهند، این عمل نه تنها کمکی به کودک نمی‌کند، بلکه منجر به بی‌مسئولیتی فرزندان نیز می‌شود.

والدین مسئولیت پذیر، فرزندان مسئولیت پذیر بار می‌آورندجعفر بای آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از موارد اساسی در آموزش مسئولیت پذیری به کودکان، استفاده از عواقب طبیعی و منطقی رفتارها است.

وی افزود: والدین باید از همان سنین کودکی مسئولیت‌های را به فرزندان کوچک علاقه زیادی به کمک کردن دارند و در زمان کودکی این عمل باعث رشد و اشتیاق در آنها می‌شود.

بای تصریح کرد: مسئولیت پذیری مهارتی است که باید آن را به کودکان آموخت تا در آینده نه چندان دور در زندگی اجتماعی دچار مشکل نشوند.

این آسیب شناس در  پایان گفت: بعضی والدین آن قدر به کودکانشان مسئولیت می‌دهند و آن قدر سخت می‌گیرند که کودک را خسته و از دنیای کودکی جدا می‌کنند.

والدین باید اجازه بدهند کودک مطابق با سنش رشد کند و دوران کودکی‌اش را به خوبی بگذارند و مسئولیت کارهای خودش را به عهده بگیرد تا مفهوم کار درست و اشتباه را در همان کودکی به خوبی دریابد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب