وقتی کودک انرژی اضافی دارد

بیش فعالی یک اختلال در کودکان بوده که ناشی از عملکرد نادرست قسمتی از مغز ایجاد می‌شود.

وقتی کودک انرژی اضافی دارد

ابراهیم غفاری حق روانشناس تربیتی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: بیش فعالی کودک اختلالی بوده که با علائم زیست شناختی بدن همراه که به دلیل عملکرد نادرست قسمتی از مغز ایجاد شده که باید تحت دارو درمانی و مشاوره قرار گرفته تا انرژی اضافی او خنثی شود.

وی افزود: نشانه‌هایی از جمله عدم تمرکز و توجه روی یک موضوع، حواس پرتی، تغییر سریع خلق و خوی، جنب و جوش بیش از حد باید از سوی والدین جدی گرفته شده و معمولا در بدو ورود کودک خصوصا پسران به مدرسه این مشکلات محسوس‌تر خواهد شد.

این روانشناس گفت: چگونگی تشویق، پاداش و تنبیه کودک که در برابر اعمال وی از سوی والدین ایجاد شده از اهمیت بالایی برخوردار بوده همچنین به هیچ عنوان از تنبیه بدنی استفاده نشود و به جای آن از محروم سازی و جریمه از چیزی که دوست دارد جایگزین آن شود.

غفاری حق در پایان تصریح کرد: در صورت عدم درمان کودکان بیش فعال مشکلاتی نظیر شکست در تحصیل و یا حتی ترک تحصیل، بزهکاری و ناهنجاری‌های رفتاری، آسیب‌های مختلف اجتماعی و اعتیاد در بزرگسالی ایجاد خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب