ویژگی‌های کتاب کمک‌آموزشی مناسب (2)

ر انتخاب کتاب تست باید به سطح علمی خود توجه کنید. مطمئناً بین داوطلبی که تا کنون چند مجموعه‌ی تست را زده، با داوطلبی که هنوز در مرحله‌ی یادگیری است، تفاوت‌هایی وجود دارد.

ویژگی‌های کتاب کمک‌آموزشی مناسب (2)

5- پاسخ‌های صحیح داشته باشد: یکی از مشکلات داوطلبان آزمون سراسری با مجموعه‌های تست، پاسخ‌های متفاوت است که در این کتاب‌ها آمده است؛ به همین دلیل، داوطلب دچار سردرگمی شده و از طرفی دیده شده که حتی راه‌حل‌ها را اشتباه به خاطر می‌سپارند؛ بنابراین بهترین راه‌حل برای یافتن پاسخ‌های صحیح تست‌های آزمون سراسری، مراجعه به مجموعه‌های پاسخ کنکورهای سراسری سال‌های قبل است.

6- جواب تشریحی توأم با معرفی منبع سؤال در کتاب درسی: در دورانی که داوطلب در حال یادگیری مباحث درسی است، سرعت تست‌زنی پایین است. علت آن است که داوطلبان با نکاتی که در تست‌ها آمده، به صورت مستمر در گذشته مواجه نشده‌اند و از آن‌جا که این تست‌ها خود نوعی آموزش را به همراه دارد، توصیه می‌شود به‌ویژه درس‌های اختصاصی را به صورت تشریحی پاسخ بدهند و از طرفی با توجه به این‌که منبع اصلی سؤالات، کتاب‌های درسی است توصیه می‌شود که در پاسخ‌ها، منبع سؤال در داخل کتاب ذکر شود.

7- از تجربه‌ی دیگران بهره ببریم: یکی از راه‌های کسب موفقیت در زندگی بهره‌گیری از مشورت با دیگران است. پیشنهاد می‌شود قبل از تهیه‌ی جزوات و کتاب‌های تست، از نظرات مشاوران خبره و داوطلبان دارای رتبه‌ی برتر در کنکور سراسری بهره‌مند شوید.

8- در نظر گرفتن سطح علمی داوطلبان در انتخاب کتاب‌های تست: داوطلبان عزیز! در انتخاب کتاب تست باید به سطح علمی خود توجه کنید. مطمئناً بین داوطلبی که تا کنون چند مجموعه‌ی تست را زده و بر نکات تستی تسلط کامل دارد، با داوطلبی که هنوز در مرحله‌ی یادگیری است، تفاوت‌هایی وجود دارد که نوع تست و سطح آن، در این مواقع، اهمیت پیدا می‌کند.