بودجه‌بندی و اهمیت مباحث مرتبط

همان طور که می‌دانید بسیاری از مطالب و مباحث در سال‌های مختلف در هر درس به یکدیگر مرتبط‌اند و نیاز است که شما از همین ابتدا قوی کار کنید.

بودجه‌بندی و اهمیت مباحث مرتبط

همان طور که می‌دانید بسیاری از مطالب و مباحث در سال‌های مختلف در هر درس به یکدیگر مرتبط‌اند و نیاز است که شما از همین ابتدا قوی کار کنید.

اگر می‌خواهید سؤالات ترکیبی و تألیفی را که طراحان برای به چالش کشیدن ذهنتان طرح می‌کنند به‌راحتی پاسخ دهید باید با تنوع سؤالات و روش‌های مختلف و نحوه‌ی ارتباط دادن مباحث با یکدیگر آشنا شوید.

مثلاً بارها پیش آمده که از دین و زندگی 2 و دین و زندگی سال چهارم، آیات یا پیام آیات سؤالات ترکیبی طرح شده و با تلفیق مطالب سعی بر پیچیده کردن سؤالات داشته‌اند.

در درس‌های دیگر نیز به همین شکل است و برای این‌که بتوانیم این سؤالات را پاسخ دهیم باید مفهومی‌تر بخوانیم و به طور کامل بر مباحث مسلط شویم.

کنکور برای سال چهارم نیست؛ از سال دوم و شاید حتی از سال اول، کنکور آغاز می‌شود. با توجه به بودجه‌بندی سال‌های اخیر، باید بر تمام مباحث مسلط باشید و در آزمون‌های کانون طبق برنامه‌ی راهبردی مطالب را برحسب اولویت و اهمیتی که دارند مطالعه کنید.

به تکرار سؤالات هر مبحث در کنکور هر سال دقت کنید و به اهمیت مباحث پی ببرید. برای مثال مباحث فشار و تعادل گرمایی از فیزیک سال دوم از مهم‌ترین مباحثی است که به طور متوسط هر سال 2 سؤال در کنکور خواهد داشت.

برای آن‌که بتوانید به‌خوبی به سؤالات ترکیبی پاسخ دهید می‌توانید موارد زیر را امتحان کنید:

1) از ابتدای سال تحصیلی قوی کار کنید و هیچ مطلبی را از دست ندهید.

2) اگر مطالبی از سال‌های گذشته مانده که یادگیری‌تان ناقص بوده، در اولین فرصت جبرانش کنید.

3) مطالب و سؤالات را در ذهن خود تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید به ارتباطشان با هم پی ببرید.

4) نمونه‌سؤالات بیش‌تری حل کنید تا با تنوع سؤالات و سلیقه‌ی طراحان آشنا شوید.

5) درس‌ها و مباحث را مفهومی و با تصویرسازی ذهنی بخوانید تا مسلط‌تر شوید.

خرید کتاب