سیاره سرخ زیر پای کاوشگر چینی‌ها

درآینده‌ای نزدیک کشور چین نیز به جمع باشگاه ماجراجویان سیاره سرخ خواهد پیوست.

سیاره سرخ زیر پای کاوشگر چینی‌هابه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مقامات چینی اعلام کرده‌اند که در نظر دارند یک کاوشگر در سال 2020 به سیاره مریخ ارسال کنند. 

بررسی ها نشان می‌دهند، این پروب فضایی قرار است در یک مدار مشخص به دور سیاره مریخ بچرخد. این کاوشگر که در یک پوشش طلایی قرار دارد در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت در شانگهای توسط مقامات دولتی هوافضای کشور چین رونمایی شده است. 

در ادامه این ماموریت قرار است کاوشگر یک کاوشگر کوچکتر برای بررسی سطح سیاره به سوی آن بفرستد.به گفته محققان این نخستین بار است که یک کاوشگر در دنیا به جمع‌آوری داده‌ها روی سیاره خواهد پرداخت. 

این پروب فضایی دارای دو بخش اصلی است و ظاهری 6 وجهی دارد و برای فرود شکلی مخروطی در آن وجود دارد. 

قبل از این در تلاشی ناموفق در سال 2011 چینی‌ها یک کاوشگر به نام Yinghuo-1 را توسط روس‌ها به فضا پرتاب کردند که بلافاصله پس از پرتاب موشک منفجر شده و در اقیانوس آرام سقوط کرده است.

کاوشگر Yinghuo-1 قرار بود به قمر فضایی فوبوس متعلق به سیاره مریخ فرستاده شود که این ماموریت با شکست همراه شد. 

حال در تلاشی جدید چینی‌ها خود سیاره مریخ را در جهت رقابت با روسها و آژانس فضایی ایالات متحده، ناسا برای یافت نشانه‌هایی از حیات در نظر گرفته‌اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب