ایجاد رشته سلامت دهان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: راه‎اندازی رشته سلامت دهان، گام مهم دیگر دولت تدبیر و امید در مسیر توسعه دانشگاه علوم پزشکی استان است.

ایجاد رشته سلامت دهان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر ساکی در جمع خبرنگاران، افزود: با عنایات خاص وزیر بهداشت، رشته سلامت دهان در مقطع کاردانی در دو دانشکده دندانپزشکی خرم‎آباد و مجتمع آموزش عالی سلامت دورود راه‎اندازی شد.

وی اظهار کرد: به استناد رای صادره در دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور، با راه‎اندازی رشته تکنیسین سلامت دهان در مقطع کاردانی با ظرفیت پذیرش 20 دانشجو در دانشکده دندانپزشکی خرم‎آباد و همچنین 20 دانشجوی دیگر نیز در مجتمع آموزش عالی سلامت دورود موافقت شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: توسعه همه جانبه بهداشت و درمان در استان و ارتقاء خدمات درمانی لرستان در گروی توسعه آموزش عالی در حوزه سلامت بوده و تمام تلاش دانشگاه این است که با ایجاد رشته‎های تحصیلی جدید، زمینه آموزش و تربیت نیروهای تخصصی مورد نیاز استان و حتی سایر نقاط کشور را در دانشگاه فراهم کند.

ساکی یادآور شد: با این اقدام مهم، هم اکنون دانشگاه در 38 رشته بالغ بر 3180 دانشجو در هفت رشته کارشناسی ارشد، شش رشته کارشناسی ناپیوسته، 11 رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کاردانی، هشت رشته دکتری و چهار رشته دستیاری تخصصی مشغول به تحصیل هستند.

منبع :