اهمیت پروبیوتیک‌ها در هوای آلوده تهران

امروزه به علت مصرف آنتی بیوتیک‌ها و بهداشت بیش از حد در افراد سیستم‌های ایمنی دچار حساسیت‌های آلرژیک بیشتری می‌شوند که پروبیوتیک‌ها این مشکل را رفع می‌کنند.

اهمیت پروبیوتیک‌ها در هوای آلوده تهرانمنصوره شریعت، فوق تخصص ایدئولوژی و آلرژی و استادیار دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه پرویوتیک‌ها بیشتر خاصیت تقویت سیستم ایمنی را دارند، گفت: پروبیوتیک در واقع باعث تقویت باکتری‌های غیرمضر در بدن شده و از این طریق باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود. 

وی ادامه داد: امروزه به علت بهداشت بیش از حد و مصرف آنتی بیوتیک‌ها، کودکان در سنین بسیار پایین دچار حالت آلرژیک شده و سیستم ایمنی بیشتر مبارزه را می‌آموزد. 

دکتر شریعت در ادامه افزود: این درحالی است که در بدو تولد نوزاد میکروب‌هایی در روده نوزاد وجود دارد که در حین رشد باعث تکامل بهتر سیستم ایمنی در نوزاد می‌شود. 

فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی در پایان خاطر نشان کرد: با وجود اینکه خواص بسیار زیادی به پروبیوتیک‌ها نسبت داده می‌شود اما تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد و هنوز از نظر علمی به طور کامل ثابت شده نیست. 

منبع :

همایش جمع بندی ریاضی انسانی حل سوالات کنکور 96 بخش اول
چهارم انسانی     دبیر : امیر زراندوز