شیوه‌ی صحیح برگزاری آزمون (1)

روزهای جمعه که هر دو هفته یک‌بار آزمون برگزار می‌شود به نکات مهم و کلیدی جلسه‌ی آزمون دقت داشته باشید.

شیوه‌ی صحیح برگزاری آزمون (1)

روزهای جمعه که هر دو هفته یک‌بار آزمون برگزار می‌شود به نکات مهم و کلیدی جلسه‌ی آزمون دقت داشته باشید تا آن‌چه در طی دو هفته خوانده‌اید و در حیطه‌ی یادگیری ناقص است به یادگیری کامل تبدیل شود؛ نکاتی نیز باید هنگام برگزاری آزمون رعایت کنید.

  • برای هر تست یک دقیقه زمان نیاز است؛ بنابراین از عجله کردن بپرهیزید و صورت سؤال را با دقت مطالعه کنید. شما در مسابقه‌ی دو و میدانی شرکت نکرده‌اید بلکه در آزمون برنامه‌ای شرکت کرده‌اید تا میزان تسلط بر مطالب و مباحث هر درس را مورد سنجش قرار دهید. به همین دلیل تمام گزینه‌ها را مورد بررسی قرار دهید و بهترین و کامل‌ترین گزینه را شکار کنید.

  • یکی از تکنیک‌های آزمون، تکنیک «ش، ف، م، ن» است که هر کلمه بیانگر دریایی از معماست. یادگیری‌های ناقص را با علامت‌های مشخص نشان‌دار کنید تا در آزمون پوششی بعد آن‌ها را به یادگیری کامل تبدیل کنید. بعد از آزمون کار با ارزیابی و تحلیل سؤالات نشان‌دار شروع می‌شود. همه‌ی ما می‌دانیم که آزمون بدون ارزیابی کاری نیمه‌تمام است و بزرگ‌ترین اشتباه تکرار اشتباه قبل است.

هدف بدون برنامه‌ریزی یک آرزوست و کسی قهرمان است که مراحل برنامه‌ریزی را اجرا کند. ارزیابی و شناخت داشته‌ها و آموخته‌ها، بخشی از یادگیری است.