انتخاب بهترین منابع

هر کس برای مطالعه ابتدا باید بداند از چه منابعی استفاده کند. شناخت درست منابع مطالعاتی به دانش‌آموزان کمک می‌کند از همان ابتدای مطالعه راه درست را انتخاب کنند.

انتخاب بهترین منابع

هر کس برای مطالعه ابتدا باید بداند از چه منابعی استفاده کند. شناخت درست منابع مطالعاتی به دانش‌آموزان کمک می‌کند از همان ابتدای مطالعه راه درست را انتخاب کنند. کسانی که در آزمون‌ها شرکت می‌کنند با بهره بردن از منابع زیر می‌توانند بهترین نتیجه را بگیرند:

جزوه‌ی معلم: این منبع بسیار مفید است و باید به طور کامل مطالعه شود. سر کلاس به طور کامل به صحبت‌های معلم گوش دهید؛ چون مهم‌ترین نکات را معلم در کلاس بیان می‌کند. درس هر جلسه در همان روز مطالعه شود تا بهتر در ذهنتان بماند.

کتاب‌های کمک‌درسی: بعد از مطالعه‌ی کتاب درسی باید با حل سؤال‌های تشریحی مطالب خوانده‌شده را در ذهنتان تثبیت کنید. با حل روزانه‌ی تست برای هر درس می‌توانید به تسلط برسید. این‌که روزی چه تعداد تست حل کنید به توان و علاقه‌ی شما بستگی دارد.

آزمون غیر حضوری: در هر آزمون همراه با پاسخ‌نامه و مجله‌ی آزمون، دفترچه‌ی آزمون غیر حضوری به شما داده می‌شود. این دفترچه شامل خلاصه‌درس و تست است که مباحث آزمون بعدی را در بر دارد و با مطالعه‌ی آن می‌توانید در آزمون بعد نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

دی‌وی‌دی‌های مفهومی: برای اغلب درس‌ها، دی‌وی‌دی‌های آموزشی وجود دارد که شامل توضیحات درس و نکته‌ها و حل تست توسط معلمان برجسته است. استفاده از این  منبع برای فهم کامل مطالب درسی‌ای که کامل یاد نگرفته‌اید بسیار مفید است.

آزمون‌های مبحثی موجود در وب‌کارت: در صورتی که وب‌کارت‌تان را فعال کرده باشید می‌توانید هر موقع که تمایل داشته باشید برای هر درسی از خودتان آزمون بگیرید. پس از مشخص کردن درس مورد نظر و تعداد و سطح سؤال‌ها و زمان پاسخ‌گویی، آزمونی برای‌تان ایجاد می‌شود. بعد از جواب دادن به سؤال‌ها نیز کارنامه صادر می‌شود.

خلاصه‌درس‌های موجود در سایت کانون: یکی از بهترین منابع است و هر مبحث توسط یک یا چند نفر از معلمان برجسته تدریس شده است. می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و مطالعه کنید.

فیلم‌های سه‌دقیقه‌ای: نکات مهم یک مبحث به همراه تعداد اندکی تست در یک فیلم کوتاه توسط یکی از پشتیبان‌های کانون بیان شده است که می‌توانید پس از مطالعه‌ی درس با دیدن این فیلم‌ها نکات را مرور کنید.

کلکسیون روش‌ها: در صفحه‌ی اصلی سایت کانون کلکسیون روش‌های مطالعه وجود دارد که در این قسمت نفرات برتر هر آزمون شیوه‌ی مطالعه‌ی خود را برای هر درس توضیح می‌دهند. آشنایی با روش‌هایی که نفرات برتر به کار می‌گیرند و استفاده از تجربیات دیگران بسیار مفید است و به افزایش تراز شما کمک می‌کند.