کندخوانی

در تماس تلفنی که با او داشتم در مورد نتیجه‌ی آزمون قبلش ابراز نگرانی می‌کرد و می‌گفت که همیشه زمان کم می‌آورد و نمی‌تواند خود را به برنامه‌ی راهبردی برساند.

در تماس تلفنی که با او داشتم در مورد نتیجه‌ی آزمون قبلش ابراز نگرانی می‌کرد و می‌گفت که همیشه زمان کم می‌آورد و نمی‌تواند خود را به برنامه‌ی راهبردی برساند و همیشه مطالب نخوانده‌ای در هر آزمون می‌ماند و او آن‌ها را هر آزمون بر دوش خود می‌کشد و نمی‌داند که چگونه زمانش را تنظیم کند. با شناختی که از او داشتم توجهش را به نکته‌ای جلب کردم و به او یادآور شدم که  در کنار سایر نکات مثبتی که دارد، بسیار کندخوان است و این کندخوانی موجب کمبود زمان می‌شود.

برای بهبود کندخوانی چه کاری انجام دهیم؟

دو عامل عمده را بررسی و در صورت وجود برطرف کنید:

1- عدم تمرکز که باعث خلل در یادگیری می‌شود و سرعت مطالعاتی را پایین می‌آورد.

2- تلاش برای حفظ واژه به واژه‌ی مطالب

اولین گام در جهت حل مسئله شناسایی صحیح مسئله است و باید مسائل را برای حل کردن، ریشه‌یابی کنید و بدانید که مثلاً علت کمبود وقت شما چیست. آیا کندخوان هستید یا ساعت خوابتان زیاد است یا اوقات مرده‌ی زیادی دارید. سپس در جهت حل ریشه‌ی مسئله اقدام کنید تا به بهترین حالت از زمان نهایت بهره را ببرید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب