اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

مراسم اهدای کتاب دانشگاهی به دانشجویان معدل بالای رشته‌های ریاضی و تجربی و انسانی دانشگاه‌های برتر تهران که خود روزی دانش آموز بورسیه‌ی کانون بوده اند، در ساختمان بنیاد علمی آموزشی قلم چی برگزار شد.

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

21 آبان 94، مراسم اهدای کتاب دانشگاهی به دانشجویان معدل بالای رشته‌های ریاضی و تجربی و انسانی دانشگاه های برتر تهران، در ساختمان بنیاد علمی آموزشی قلم چی برگزار شد.

در این مراسم، بنیاد علمی آموزشی قلم چی میزبان 232 نفر از دانشجویان برتر دانشگاه‌های تهران است که خود در دوران دانش آموزی بورسیه کانون بوده اند. در ترم اول به همه کتاب اهدا می شود ولی از ترم دوم در صورتی دانش‌آموزان شامل این طرح می شوند که معدل بالایی داشته باشند. معیار معدل برای دانشجویان رشته های فنی معدل بالای 17 و در پزشکی و داروسازی بالای 16 و رشته های انسانی معدل بالای 18 است که هر ترم تا سقف 150 هزار تومان کتاب اهدا می کنیم. یکی از اهداف این طرح، حمایت از دانشجویان سخت کوش است. هم‌چنین به مناسبت هفته‌ی کتاب بن کتاب به این دانشجویان اهدا می شود.

ابتکاری که در سال گذشته هم اتفاق افتاد این بود که 100 درصد این جشن به همت خود دانشجویان بورسیه اجرا می شود. حتی مجری این برنامه نیز 3 سال بورسیه کانون بوده اند و ترم های مختلف به ایشان کتاب تعلق گرفته است.

 گزارشی از این مراسم در زیر ارائه شده است: 

ارائه‌ی گزارشی ازعملکرد بنیاد علمی آموزشی قلم چی در زمینه ی بورسیه توسط اردوان دهبوده:

امسال دهمین سال وقف عام شدن بنیاد علمی آموزشی قلم چی است. از سال 84 تا به امروز بورسیه ی دانش آموزان با 8000 دانش آموز آغاز شد و امسال به 100 هزار دانش آموز خواهد رسید. تا این لحظه 49 هزار نفر دانش آموز بورسیه شده اند. از بین بورسیه‌شدگان سال گذشته، 2194 نفر کمک هزینه‌ی تحصیلی نیز دریافت می کردند. از این میان، 14800 نفرروستایی بودند و 5718 نفرپدر یا مادرشان یا هردو فوت شده بودند. 7195 نفرتحت حمایت بهزیستی و 6188 نفرتحت حمایت کمیته امدادو موسسات خیریه بوده و 740 نفرنابینا و کم بینابودند. از بین دانش‌آموزان نابینا و کم‌بینا کانون فرهنگی آموزش،18 نفر موفق به کسب رتبه زیر 1000 در کنکور 94شدند. در سازمان بهزیستی بالغ بر 7000 نفر از خدمات کانون استفاده رایگان می کنند و این خدمات بسیار تاثیرگذار بوده است.

طی این‌ سال‌ها 2 راه برای افزایش دانش آموزان بورسیه در نظر گرفته شد یک مورد این‌که به صورت گسترده در تمام شهرها بورسیه گسترش پیدا کرد و از معتمدان جهت معرفی دانش‌آموزان بورسیه کمک گرفته شد.

کانون فرهنگی آموزش، در 372 نمایندگی، 1086 معتمد در سراسر ایران دارد که 918 نفر معتمد فعال هستند. معتمد فعال کسی است که بیش از 5 دانش آموز بورسیه را معرفی کرده باشد. پراکندگی ثبت نامی استان‌ها به این صورت است که ابتدا خراسان رضوی، سپس استان تهران (اطراف تهران) و کرمان بیشترین معتمدان را دارند. با کمک طرح معتمدان، 18827 دانش‌آموز از طریق معتمدان معرفی شده‌اند.

در زمینه ی ساخت مدارس و کتابخانه، 32 مدرسه توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث شده است که اخیرا نیز 30 مدرسه روستایی در استان کهگیلیویه و بویر احمد ساخته شد که در 11 و 12 مهر 94 افتتاح شدند وگزارش آن در سایت کانون ارائه شده است.

15 مهر 94افتتاح مدرسه ی دخترانه ی رشت در استان گیلان صورت گرفت و در 18 و 19 مهر 94 یک مدرسه در مهاباد و یک مدرسه در روستای سیدآباد مهاباد افتتاح شد که گزارش افتتاح آن ها در سایت کانون قرار دارد. هم‌چنین در 18 آبان 94 دبیرستان قلم‌چی در منطقه‌ی 9 تهران افتتاح شد. امسال هم چنین افتتاح پژوهش سرا و کتابخانه ی اراک، افتتاح دبستان قلم چی در استان گلستان روستای قره سو و سه مدرسه در بوشهر (روستاهای جم تنگستان و بندی دیر) را خواهیم داشت.

 قبل از وقف 3 کتابخانه و 9 کتابخانه بعد از وقف توسط این بنیاد ساخته شده است که عظیم ترین آن هاکتابخانه ی دانشگاه ایلام و دانشکده ی فنی دانشگاه تهران وکتابخانه ی دانشگاه تفرش هستند.

تاکنون 367 مدرسه در 85 شهر تجهیز و هوشمندسازی شده اند. 4 تا 5 میلیون تومان هزینه ی تجهیز هر مدرسه و 6 الی 7 میلیون تومان هزینه ی تجهیز کتابخانه هاست. از 128 پروژه ی دانشگاهی تا کنون به همت بنیاد علمی آموزشی قلم چی حمایت شده است که جشنواره‌ی آن 21 آبان 94 در دانشکده‌ فنی دانشگاه تهران برگزار شد. برای هر کدام از این پروژه ها 4 الی 5 میلون تومان هزینه شده است. از ویژگی های این پروژه ها می توان به زودبازده بودن و کاربردی بودن در صنعت اشاره کرد و این که قابلیت چاپ مقالات بین المللی را داشت باشند و از دانشگاه های برتر تهران باشند. با طرح بورسیه ی دانشگاهی سال گذشته به 637 دانشجوی دانشگاه های برتر تهران که در زمان دانش آموزی بورسیه ی کانون بوده اند سال گذشته 100 هزار تومان و امسال 150 هزار تومان برای منابع دانشجویان هزینه شده است. در واقع به این دانشجویان به مبلغ 150 هزار تومان در این مراسم، کتاب از کتاب های مرجع درخواستی خود آن‌ها اهدا می‌شود. طرح جدیدی که از امسال آغاز شده است بورسیه دانشجویان برتر دانشگاه تهران به میزان 5 میلیارد تومان برای 5 سال (هر سال یک میلیارد تومان) است.

یکی از اقدامات موثر دیگر،ساخت کتابخانه های کلاسی مدارس بوشهر بوده است، به این صورت که در 200 مدرسه 200 کتابخانه کلاسی در استان بوشهر در دست احداث است. هم چنین کانون فرهنگی آموزش در کنکور 94، 15 رتبه یک رقمی بورسیه داشته است.

...............................................................

این مراسم برای سومین بار است که برگزار می شود. ایده ی اولیه‌ی این طرح توسط اشکان محمدی و بابک عبدل‌زاده فخر مطرح شد به این صورت که دانش‌آموزان بورسیه در دوران دانشجویی خود نیز تحت حمایت باشند و به آن‌ها کتاب دانشگاهی به انتخاب خودشان اهدا شود. صحبت‌های بابک عبدل‌زاده فخر را در زیر با محوریت معرفی میهمانان و کارآفرینی بخوانید:

 موضوع اصلی صحبت من بحث کارآفرینی و انتظارات از دانشجوها است. همه ی شما برتر و نخبه بودید که توانستید به دانشگاه های برتر راه پیدا کنید. در دوران مدرسه آن چه تدریس می شد به آزمون ها شبیه بود و اما در دانشگاه این گونه نیست. آن چه جامعه هم از شما به عنوان دانشجو انتظار دارد متفاوت است از آن چه یاد می گیرید و این سبب می شود که خلاقیت شما تحریک شود. یکی از انتظاراتی که از شما به عنوان دانشجو می رود این است که درآمدزایی داشته باشید. یک راه کار کردن در موسسه ای مثل کانون است دومی حرکت های کارآفرینانه و راه اندازی یک کار است. در کارآفرینی به حرکت هماهنگ مغز و دست و قلب ما نیاز است. ایده خوبی مطرح شود و مدام با تفکر از آن ایده نگهداری و استفاده شود. برخی خیلی پیش نمی روند چرا که انگیزه‌ی کافی ندارند. انگیزه به قلب ما مربوط است. دست نماد تلاش است این که تلاش کافی کنید. ایده ی خوب، انگیزه‌ی کافی و تلاش با سماجت. شما در دوران تحصیل خودتان سخت‌کوش بودید و الان نیز معدل بالایی دارید و می‌توانید به مرور وارد عرصه‌ی کارآفرینی شوید.

فراوانی حضور افراد در این مراسم به شرح زیر است:

34نفر تا کنون 5 بار در جشن ها حاضر بوده اند، 93 نفر تاکنون 4 بار در جشن ها حاضر بوده اند، تعداد افرادی که 3 بار در جشن ها حاضر بوده اند62 نفر و تعداد افرادی که 2 بار در جشن ها حاضر بوده اند32 نفر هستند و 11 نفر فقط 1 بار در جشن ها حضور داشتند.

بیشترین میانگین معدل با معدل 18.7 از رشته‌ی علوم قضایی و کمترین معدل مربوط به رشته‌ی داروسازی با معدل 16.4 بوده است و میانگین معدل‌ها به ترتیب مربوط هستند به رشته‌های علوم قضایی، مهندسی صنایع، حقوق، روانشناسی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، معماری، عمران، پزشکی و دندان‌پزشکی و داروسازی.

فراوانی حضور افراد از دانشگاه های مختلف نیز به شرح زیر است:

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

...............................................................

ارائه‌ی دکتر سلمان نورآذر به عنوان مسئول حمایت از پروژه های دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی را در این زمینه در زیر بخوانید:

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

21 آبان 94، اولین جشنواره‌ی دستاوردهای پروژه های علمی دانشجویان دانشگاه‌های تهران با حمایت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در دانشکده ی فنی دانشگاه تهران برگزار شد. طی این طرح با حمایت مالی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی از 128 پروژه‌ی دانشگاهی حمایت مادی و معنوی شد که در این جشنواره، میهمانان به صورت چرخشی در 6 تالار از 59 پروژه (27 پروژه‌ی دکترا، 23 پروژه‌ی ارشد و 9 پروژه‌ی کارشناسی) بازدید کردند و به 10 پروژه‌ی برتر جوایزی اهدا شد. در این مراسم دکتر حافظی (رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور) و دکتر زالی (رئیس دانشکده ی کارآفرینی دانشگاه تهران) سخنرانی کردند و تصمیم بر آن شد که این پروژه، با همکاری دانشکده ی کارآفرینی دانشگاه تهران و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در مسیر صحیح تری قرار بگیرد و پروژه هایی مورد حمایت واقع شوند که کارآفرین باشند و به مرحله‌ی start up تبدیل شوند.

میلاد مقدم از دانشجویان فعال در این طرح: برای اولین بار مکانیزمی در یک موسسه به وجود آمده که از ایده ها حمایت مالی شود. از جمله ویژگی‌های این ایده‌ها این است که اثرگذاری مثبتی داشته باشند قابلیت صنعتی شدن و زودبازده شدن را داشته باشند سپس مورد حمایت بلاعوض بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی واقع می‌شوند و دانشجویان باید در بازه‌های زمانی مختلف، گزارشی از عملکرد خودشان ارائه دهند.

بهروز جلیلی از دانشجویان فعال در این طرح: اجرای این طرح در واقع تکمیل روند حمایت های بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی از دانش‌آموزان بورسیه است. این بنیاد در دبیرستان دانش‌آموزان مستعد را بورسیه می‌کند در دوران دانشجویی اهدای کتاب را دارد و در اواخر کارشناسی یا شروع ارشدتان هم از پروژه‌های دانش‌آموزان حمایت می‌کند.

...............................................................

ارائه‌ی گزارش هانیه خویی مسئول قسمت نابینایان کانون در زمینه‌ی حمایت رایگان از دانش آموزان نابینا، کم بینا توسط بنیاد، با دعوت او از دانش‌جویان کم‌بینا و نابینا و ادریس فتحی (مشاور دانش‌آموزان کم‌بینا و نابینا) به روی سن آغاز شد. گزارش ایشان را در زیر بخوانید:

کم بینایان و نابینایان برای استفاده از خدمات 2 روش دارند فایل های صوتی و کتاب های بریل یا ترکیبی از آن دو. تمامی کتاب های آبی و کتاب های سابق سبز کانون و حتی کتاب نوروز را توسط گوینده های متخصص ضبط می کنیم و حتی آزمون های 2هفته ای را ضبط و برنامه راهبردی را هم ضبط می کنیم و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کم بینایان کانونی قرار می دهیم. در این بخش برای این دانش آموزان غیر از خدمات صوتی مشاوره های ویژه ی تلفنی هم داریم و برای آن ها از پشتیبان نابینا استفاده می شود که به صورت مستقیم از تهران 4 نفر هستیم که تماس می گیریم. حوزه آزمون نابینا در تمام شهرها داریم و آزمون ها را برگزار می کنیم.

ادریس فتحی در زمینه ی اهدای کتاب به دانش جویان نابینا توسط بنیادصحبت های زیر را ارائه دادند:

من ادریس فتحی، کارشناس و مشاور دانش آموزان نابینا هستم. من خودم نابینای مطلق هستم و پنجمین سالی است که باکانون همکاری می کنم اگر بخواهم یک بیوگرافی از خودم داشته باشم باید اشاره کنم که 4 سال ترک تحصیل داشتم و از ابتدا نابینا نبودم بلکه بعدا برایم این مشکل پیش آمد. با 4 سال وقفه سال 89 به کنکور رسیدم و سالی که کنکور داشتم خوابگاه بودم و در آن جا با کانون آشنا شدم و فایل های صوتی و تست های کانون را استفاده کردم و مدیریت آموزشی دانشگاه تهران پذیرفته شدم و بعد از 4 سال دوران کارشناسی، در سال 93 موفق شدم کارشناسی ارشد همین رشته مجددا پذیرفته شوم و هم اکنون دانشجوی ارشد هستم. پس از سال 84 که بنیاد قلم چی وقف عام شد سال 86 مجوز فعالیت برای نابینایان را نیز گرفت. در ارشد و دکترا سهمیه خاصی برای نابینایان وجود ندارد و موفقیت این دانش‌آموزان در کنکور سراسری و مقاطع بالاتر حماسه ی خواستن و توانستن این عزیزان است.

...............................................................

صحبت‌های دانشجویان کم بینا و نابینای حاضر در این مراسم:

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

دانشجویان کم‌بیناو نابینای حاضر در جشن اهدای کتاب دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (21 آبان 94)

همایون شاه مرادی: سال 85 بورسیه کانون شدم، در کنکور 86 موفق به کسب رتبه‌ی 640 شدم و لیسانسم را با معدل الف در رشته‌ی روانشناسی بالینی دانشگاه تهران سپری کردم و به عنوان دانشجوی برتر معرفی شدم در کنکور ارشد سال 90 با رتبه‌ی 1 تحصیلاتم را ادامه دادم و با معدل الف 18.70 به پایان رساندم و در کنکور دکترا رتبه ی 17 کسب کردم.

فرزانه شاه مرادی: ما در سال 86 جزو اولین کسانی بودیم که به کانون آمدیم و در این سال برای اولین بار به نابینایان توجه شد. من در کنکور سراسری سال 86 رتبه 947 را کسب کردم و موفق به ورود به دانشگاه در رشته‌ی جامعه شناسی شدم در سال 89 رتبه 3 ارشد شدم و رتبه 3 دکترای جامعه شناسی دانشگاه تهران را کسب کردم. از نگاه این نهاد تشکر کنم که فرصت‌های برابر را در بخش آموزشی برای جامعه‌ای که محروم هستند ایجاد کرده و شاهد این هستیم که نابینایان پابه‌پای بقیه پیش می‌روند و پیشرفت می‌کنند.

زهرا علی‌اکبری: از بنیاد قلم‌چی و کاظم قلم‌چی تشکر می‌کنم، من بیشتر از هر چیزی تواضع در کاظم قلم‌چی می بینیم. لیسانس من مربوط به سال 74 بود که در آن سال‌ها چنین مرکزی نبود که نابیناها برابر با بقیه وارد دانشگاه شوند و وقتی هر نابینایی وارد دانشگاه می شد آن را معجزه می دانست در رشته‌ی پژوهش گری علوم اجتماعی وارد دانشگاه تهران شدم.

سپس بین ارشد و لیسانسم وقفه ایجاد شد چراکه هر سال قبول می شدم ولی من را محروم می کردند، سال 88 وارد رشته‌ی جامعه شناسی شدم و با معدل 18.5 فارغ التحصیل شدم و با رتبه 1 استعدادهای درخشان ادامه تحصیل دادم و از تمامی مسئولین این ارگان تشکر کنم و آرزو دارم فقط آقای قلم‌چی نباشد آقایان قلم چی بسیاری را در این کشور داشته باشیم و هیچ شخص نابینایی دچار تبعیض و طرد و محرومیت و بی توجهی نشود.

طیبه تقوی‌مندی دانشجوی سال دوم حقوق خصوصی دانشگاه تهران: در کنکور کارشناسی موفق به کسب کارشناسی رتبه 6 سراسری و 3 آزاد شدم و کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه فردوسی مشهد با معدل‌های 18.90 در کارشناسی و 19.15 در کارشناسی ارشد به پایان رساندم و الان وکیل دادگستری هستم با کانون قلم‌چی هم در زمان کارشناسی آشنا شدم و از آزمون و کتب آن استفاده کردم.

حلیمه جعفر پور دانشجوی رشته‌ی تاریخ و تمدن مقطع دکترا دانشگاه تهران: تشکر از مجموعه‌ی قلم‌چی به خاطر حمایت هایی که از دانش آموزان  نابینا دارد، این دانش‌آموزان شناسایی می‌شوند و مشکلاتشان مطرح می‌شود. فقط دوست دارم به این شعر اشاره کنم:

 بدین رواق زبرجد نوشته اند به زر                                              که جز نکوئی اهل کرم نخواهد ماند.

کامران روشنی‌زاده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته‌ی فلسفه علوم اجتماعی دانشگاه تهران: افتخار آشنایی با کانون را در سال کنکورم داشتم برای کنکور 85 که وارد کانون شدم در رشته‌ی علوم ارتباطات اجتماعی به تحصیل پرداختم و تحصیلات در مقطع ارشد را هم از سال گذشته شروع کردم و فلسفه علوم اجتماعی پذیرفته شدم. از این کانون پررونق، که به علم رونقی بی نظیر بخشیده تشکر می کنم.

...............................................................

صحبت‌های کاظم قلم چی در این جلسه را در زیر بخوانید:

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

در این جلسه به این می‌پردازم که آیا تلاش کنیم یا نکنیم؟

شما به این دلیل این جا هستید که خاص هستید، زحمت کشیده اید و به تلاش و زحمت اهمیت می دهید. شما اگر به این شرایط رسیده اید به خاطر این است که به لحاظ آموزشی، اولیای فرهنخته تری دارید.

پدر سارا همتی رتبه‌ی 1 تجربی 94 که دانشمند است می‌گوید فاصله‌ی اتاق من و سارا یک کتابخانه است و پدر پژمان شهبازی رتبه‌ی 1 ریاضی 94، که یک کارمند است می‌گوید فرزندم را بهترین پیش دبستانی اصفهان ثبت نام کردم. بهترین نظام های آموزشی کشورها آن‌هایی هستند که بهترین ساختمان هایشان مدارس آن هاست و بهترین اولیا کسانی هستند که برای فرزندانشان بیشتر زمان صرف کرده اند. وقتی با شهرام رحیمی رتبه 1 کنکور 85 کشور در رشته‌ی تجربی، در مورد نقش مادرش از لحاظ آموزشی صحبت می کرد و پرسیدم مادرتان برای شما چه کار کردند؟ می‌گفت شب ساعت 2 چراغ اتاق من را خاموش می کرد یعنی پسرم تا زمانی که تو بیداری منم بیدارم.

توصیه می‌کنم حتما کتاب "شما که غریبه نیستید" را بخوانید. در این کتاب،  هوشنگ مرادی کرمانی در پاسخ این سوال که رمز موفقیت شما چیست؟ می‌گوید قیچی. او بیان می‌کند هر آن‌چه غیر از هدف اصلی‌اش بوده را قیچی می‌کرده و فقط به آن می‌پرداخته. چندی پیش به خیریه‌ی رعد مراجعه کرده بودیم که خدمات رایگان آموزشی حمایتی به معلولان ارائه می‌دهند و متوجه شدیم رئيس هيأت مديره‌ی این مجتمع، احمد ميرزاخاني پدر مریم میرزاخانی است که خود دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی برق دانشکده‌ی فنی تهران می‌باشد. مریم میرزاخانی، ریاضی‌دانو استادایرانی دانشگاه استنفورد، آمریکا است که در سن کم، در این دانشگاه به عالی‌ترین جایگاه دانشگاهی،مقام استادی، رسید، او در سال ۲۰۱۴، برندهمدال فیلدز شد، که بالاترین جایزه در ریاضیات است (جایزه‌ی نوبلی برای ریاضی وجود ندارد). وی نخستین زن و نخستین ایرانی برندهجایزه فیلدزاست. نقش این پدر و محیط این نوع زندگی، مصداقی از تئوری محیط غنی است که در دنیا ثابت شده است.

شما می توانید یک شخص معمولی باشید ولی شما برای این هستید که خاص باشید شما بهترین های جامعه هستید. شما جواهر هستید لذا بهترین خودتان باشید.

...............................................................

و اما عکس‌های دانشگاه محور این دانشجویان:

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

دانشجویان معدل بالا در جشن اهدای کتاب دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (21 آبان 94)- دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف 

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

دانشجویان معدل بالا در جشن اهدای کتاب دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (21 آبان 94)-  دانشجویان دانشگاه تهران

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

دانشجویان معدل بالا در جشن اهدای کتاب دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (21 آبان 94)-  دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر 

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

دانشجویان معدل بالا در جشن اهدای کتاب دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (21 آبان 94)-  دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر و علم و صنعت  

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

دانشجویان معدل بالا در جشن اهدای کتاب دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (21 آبان 94)-  دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه‌های تهران   

اهدای کتاب به معدل برترهای بورسیه‌ی دانشگاهی

دانشجویان معدل بالا در جشن اهدای کتاب دانشجویی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی (21 آبان 94)-  دانشجویان سایر دانشگاه‌ها


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی