کاهش فوق‌العاده مدت زمان تصویربرداری پزشکی با اسکنر فوق‌سریع

محققان موفق به ساخت نخستین اسکنر PET جهان شدند که بر خلاف اشعه‌های ایکس و اسکن ام‌آر‌آی که فقط ساختار بدن را به تصویر می‌کشند، قادر است عملکرد بدن را در سطح مولکولی به تصویر بکشد.

کاهش فوق‌العاده مدت زمان تصویربرداری پزشکی با اسکنر فوق‌سریع

به گزارش سرویس علمی ایسنا سیمون چری، استاد رادیولوژی و مهندسی پزشکی و رمزی بدوی، استاد رادیولوژی در دانشگاه دیویس، برای ساخت این اسکنر کمک مالی 15.5 میلیون دلاری را دریافت کردند.

به گفته سیمون چری به کمک این اسکنر می‌توان دریافت سلول‌ها در حال انجام چه کاری در بدن بوده یا چگونه به طور فعال در حال سوخت و ساز و تقسیم شدن هستند. بنابراین در صورت بروز سرطان، این اسکنر کاربرد بسیار فوق‌العاده‌ای دارد.

آنچه که اسکنر جدید به نام "اکسپلورر" را منحصر به فرد می‌کند، اندازه آن است که قادر است تا در یک مرحله از تمام بدن تصویربرداری کند.

رمزی بدوی، استاد رادیولوژی در دانشگاه دیویس و دیگر سازنده این اسکنر گفت: به لطف این اسکنر بی‌نظیر زمینه ارائه داروهای بهتر و نیز درمان‌های دقیق‌تر فراهم می‌شود. همچنین به کمک این دستگاه می‌توان با سرعت بیشتری تصویربرداری کرد. یعنی اسکن‌هایی که در حال حاضر 30 دقیقه طول می‌کشد را می‌توان در 30 ثانیه انجام یا در دوز مشخصی از تابش‌ها مورد استفاده قرار داد.

این گروه امیدوار است بتواند این اسکنر را طی آزمایشات سه ساله انسانی مورد بهره‌برداری کامل قرار دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب