بی‌دقتی در مسائل درسی

بی‌دقتی یکی از رایج‌ترین مسائل دانش‌آموزها و داوطلبان کنکوری است. ند

بی‌دقتی در مسائل درسی

بی‌دقتی یکی از رایج‌ترین مسائل دانش‌آموزها و داوطلبان کنکوری است. ندیدن قسمت‌هایی از صورت سؤال و اشتباه محاسباتی برخی از انواع بی‌دقتی است. دقت به معنی توجه ارادی از طریق حواس پنج‌گانه است. اگر هنگام حل سؤال یا مطالعه اهمیت مطلب را بدانیم به طور قطع به آن توجه خواهیم کرد و بی‌دقتی زمانی رخ خواهد داد که ما از کنار مطلبی می‌گذریم.

دقت یعنی دیدن، شنیدن و لمس کردن. اگر در حال خواندن مطلبی هستیم دقت یعنی دیدن کامل همه‌ی مطالب. 75 درصد از اطلاعات از طریق حس بینایی وارد حافظه‌ی ما می‌شود. دقت یک مهارت است نه یک دانش و هر مهارتی با تمرین پرورش می‌یابد. اگر می‌خواهید دقت خود را افزایش دهید باید حس بینایی خود را تقویت کنید. برای تقویت حس بینایی 1- چشم‌ها را در آب زلال و در داخل یک کاسه‌ی آب سرد باز کنید و چند دقیقه این کار را انجام دهید. این کار علاوه بر افزایش قدرت حس بینایی چشم‌ها را شفاف می‌کند. 2- مواد دارای ویتامین A یا C بخورید. مصرف روزانه یک لیوان آب هویج و یک عدد گوجه‌فرنگی در درازمدت تأثیر بسیاری در افزایش قدرت دید خواهد داشت. هم‌چنین برای تقویت دو حس بینایی و شنوایی باید زمانی که تلویزیون در حال پخش یک برنامه‌ی گفتاری تصویری است مانند سریال‌‌‌‌ها باید صدای تلویزیون را قطع کنید و تلاش کنید با استفاده از لب‌خوانی کلمه‌ها را دریابید. این یک تمرین است و هدف از آن افزایش توجه است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی