تعطیلات آخر هفته

بهترین زمان برای تمرکز بر درس‌هایی که بعد از هر آزمون هدف‌گذاری می‌کنید، تعطیلات آخر هفته است.

تعطیلات آخر هفته

بهترین زمان برای تمرکز بر درس‌هایی که بعد از هر آزمون هدف‌گذاری می‌کنید، تعطیلات آخر هفته است. در طول هفته هر دبیری درس جدیدی را ارائه می‌دهد و چند روز بعد پرسش و پاسخ کوچکی از آن درس صورت می‌گیرد. هدف ما بهترین بودن در نقش دانش‌آموزی‌مان است؛ بنابراین باید برای این پرسش و پاسخ‌ها وقت بگذاریم. تعطیلات آخر هفته این فرصت را به ما می‌دهد تا به دو موضوع مهم رسیدگی کنیم.

اول درس‌هایی که در ابتدای هفته یا حتی هفته‌ی گذشته تدریس شد اما زمان کافی برای تمرین و تثبیت آن‌ها نداشتیم. دوم درس‌هایی که در هر مشاوره‌ی کارنامه برای آزمون بعد هدف‌گذاری می‌کنیم.

دقت کنید که از این دو روز، نهایت استفاده را ببرید و البته فراموش نکنید که باید برای درس‌های روز شنبه هم آماده شوید. پیشنهاد من به دانش‌آموزانم این است که روز پنج‌شنبه و صبح جمعه را برای همان دو موضوع مهمی که گفته شد، در نظر بگیرند و از ظهر جمعه تا پایان روز به درس‌های روز شنبه بپردازند.

می‌توانید این برنامه‌ی پیشنهادی را مانند برنامه‌ی راهبردی شخصی‌سازی کنید. برای مثال ممکن است یکی  دو درس از درس‌های روز شنبه، همان درس‌هایی باشد که برای‌شان هدف‌گذاری کرده‌اید.

تیزبین باشید و حساب‌شده برنامه‌ریزی کنید.