ریشه وابستگی کودک از والدین است

کودکانی که برای رفتن به مهد کودک گریه می‌کنند و به دنبال والدین خود می‌دوند، در اصل این والدین هستند که وابستگی خود را به آنها منتقل کرده‌اند.جعفربای، آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: برای مهد بردن فرزند خود، اجازه دهید گاهی پدر و مادر کودک را همراهی کنند تا او تنها به یک نفر وابسته نشود.

وی تصریح کرد: کودکی که مهد را بدون حضور والدین دوست ندارد بهتر است برای چند روز کنارش باشید، ابتدا در داخل مهد کودک بعد از آن بیرون اتاق و در پشت در و در نهایت کامل از محیط خارج شوید.

بای ادامه داد: اگر کودکتان همچنان به وابستگی خود ادامه می‌دهد و با گریه وجیغ و داد سعی در به کرسی نشاندن حرف خود دارد، به او توجهی نکرده و اجازه دهید هر چقدر که دوست دارد جیغ بزند.

این آسیب شناس با اشاره به راهکارهای کاهش وابستگی گفت: والدین در هنگام گریه کودک بهتر است مکانی که در آن حضور دارند را ترک کرده و با بی توجهی کامل به او بفهمانند که جیغ و داد او هیچ تاثیری در تغییر تصمیمشان ندارد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب