فواید خواندن قصه برای کودکان را بدانید

یک روانشناس کودک گفت: خواندن قصه و داستان برای کودکان و نوجوانان باعث افزایش حس مسئولیت پذیری در آنان می‌شود.ناهید ازغندی روانشناس کودک، در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: گاهی تاثیر یک قصه می‌تواند بر زندگی و آینده کودک چنان موثر و آموزنده باشد تا جایی که اختلال‌های رفتاری او را نیز کاهش دهد.

وی ادامه داد: کودکان از طریق داستان‌‌ها و افسانه‌ها با حقایق و تجربه‌های زندگی آشنا ش ده و قدرت فهم، بیان، پرورش خلاقیت، آموزش زبان، مهارت و گنجینه واژگان آنان از طریق شخصیت پردازی با قهرمان داستان افزایش می‌یابد.

ازغندی افزود: برخی از مشکلات رفتاری کودکان و دانش آموزان نیز به وسیله کسب مهارت‌های اجتماعی، یادگیری، الگوی کلامی صحیح و جامعه شناسانه در طی مراحل درمانی کودکان و نوجوانان مؤثر است.

این روانشناس در پایان خاطر نشان کرد: والدین و مربیان نیز با نظر گرفتن قصه و داستان در برنامه‌های آموزشی و تربیتی کودکان و نوجوانان نقش مهمی در مسئولیت پذیری آنان در بزرگسالی خواهند داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب