خودتان مداد بسازید

با اختراع دستگاهی کوچک فرصت ساخت مداد برای همگان فراهم شد.

خودتان مداد بسازیدبه گزارش خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان،بنابر گفته های انجمن هوای پاک (Clean Air Council)، در تجارت آمریکا، هر ساله چیزی در حدود 21 میلیون تن کاغذ به مصرف می رسد که تقریبا به میزان 79 کیلوگرم برای هر آمریکایی است.

این موضوع باعث ایجاد برنامه های بازیافت اداری شده است که از جمله ی آن ها، اقداماتی مانند امضاهای ایمیلی "لطفا فکر کنید و سپس چاپ نمایید" و پرینترهایی است که چاپ بر روی هر دو طرف کاغذ را فراهم می آورند. در حال حاضر، سه مخترع چینی امید دارند تا دستگاه دیگری را به این محیط ها اضافه کنند: P&P Office Waste Paper Processor که کاغذ را برای تبدیل به مداد، بازیافت می کند. این ماشین با شباهت کمی به یک پانچ سه سوراخه همراه با یک مداد تراش الکترونیکی، توانست در رقابت های بین المللی Lite-On Awards در سال 2013 که به منظور تحریک و ر شدخلاقیت ها برگزار می شود، به فینال رقابت ها برسد.

نحوه ی کار این دستگاه بدین صورت است که: کاربر کاغذ باطله را درون یک اسلات خورنده وارد می کند. ماشین، آن را به داخل کشیده، می پیچاند و فشرده می سازد. سپس یک تکه سرب را از محفظه ی ذخیره سازی قرار گرفته در بالای دستگاه، به درون این کاغذ لول شده جاسازی می کند و قبل از این کار نیز، مقدار کمی چسب مایع را به درون کاغذ اضافه می نماید. سرانجام یک مداد از قسمت خروجی دیگر این دستگاه خارج می شود. مشخص نیست که چه میزان کاغذ برای تولید تنها یک مداد مورد نیاز است، اما می توان حدس زد که کارمندان یک دفتر، به طور متوسط قادرند منبع مناسبی را برای مصرف یک ماهه ی مداد تامین کنند.

منبع :