بررسی آخرین یافته‌های درمانی سرطان در کنگره کلینیکال انکولوژی

عضو هیأت مدیره انجمن علمی رادیوتراپی و انکولوژی از برگزاری کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی از 20 آبان ماه جاری خبر داد.

بررسی آخرین یافته‌های درمانی سرطان در کنگره کلینیکال انکولوژی

دکتر حسین فودازی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا، با اشاره به برگزاری دهمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی افزود: در این کنگره حدود 15 نفر از متخصصان حوزه سرطان از کشورهای آمریکا، بلژیک و انگلستان و 250 نفر از متخصصان داخل کشور در حوزه‎هایی چون جراحی سرطان، رادیوتراپی، خون و شیمی درمانی حضور خواهند داشت.

وی با بیان این که در این کنگره گروه‌های آسیب‌شناس، تجهیزات پزشکی سرطان و ژنتیک حضور خواهند داشت، اظهار داشت: در این کنگره با برگزاری حدود 8 پنل تخصصی و سخنرانی‌های علمی درباره تازه‌های علمی حوزه درمان، جراحی و شیمی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

فودازی، سرطان‌های دستگاه گوارش، پستان، دستگاه مجاری ادرار و سروگردن را از جمله محورهای بحث در دهمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی نام برد و خاطرنشان کرد: با توجه به این که هرساله روش‌های درمانی سرطان تغییر می‌کند، در این کنگره نیز آخرین یافته‌های محققان در حوزه‌های مختلف درمانی سرطان ارائه می‌شود.

عضو هیات مدیره انجمن علمی رادیوتراپی و انکولوژی با تاکید بر این که شیوع ابتلا به سرطان در کشورهای در حال توسعه نسبت به کشورهای پیشرفته در حال افزایش است، ادامه داد: در افزایش شیوع ابتلا به این بیماری عوامل مختلفی چون آلودگی‌های زیست محیطی، عدم رعایت رژیم غذایی مناسب، عدم توجه و کنترل افزایش وزن و عادات زیستی دخیل هستند.

وی پیر شدن جمعیت را از دیگر زمینه‌های افزایش شیوع سرطان در کشور دانست و یادآور شد: در سال‌های اخیر شاهد افزایش موارد جدید ابتلا به سرطان‌ها در کشور هستیم و روز به روز نیز بر میزان آن افزایش می‌یابد که ادامه این روند موجب خواهد شد که کلیه اعتبارات درمانی کشور صرف درمان بیماران سرطانی شود.

فودازی، پیشگیری از ابتلا به این بیماری را از جمله راهکارهای کاهش ابتلا در کشور عنوان کرد و گفت: در این راستا انجام دو اقدام «معاینات دوره‌ای» و «درمان‌های بهینه» می‌تواند موثر باشد.

وی زمان برگزاری دهمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی را روزهای 20 تا 22 آبان ماه جاری ذکر کرد و یادآور شد: این کنگره از سوی انجمن علمی رادیوتراپی و انکولوژی و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مجتمع احسان شیراز برگزار خواهد شد.

منبع :