نوجوان پرخاشگر تحمل خستگی را ندارد

نوجوانان پرخاشگر تحمل خستگی را نداشته و به دلیل حساس بودن، رفتاری جنجال برانگیز، غیر قابل پیش بینی و توام با مخاطب دارند.

نوجوان پرخاشگر تحمل خستگی را نداردامان ا... قرایی مقدم، جامعه شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به عوامل خانوادگی پرخاشگری اظهار کرد: نحوه‌ی برخورد والدین با نیازهای کودک، وجود الگوهای نامناسب، تایید رفتار پرخاشگرانه، تشویق رفتار پرخاشگرانه و تنبیه والدین و مربیان از جمله عوامل موثر خانوادگی پرخاشگری هستند.

وی با بیان تکنیک های لازم برای کنترل پرخاشگری محیط خانواده افزود: صمیمیت در خانواده امری لازم و ضروری است زیرا سهم مهمی در کاهش خشونت داشته و نیز مشارکت اعضای خانواده با یکدیگر، اعتماد و اطمینان و صمیمیت را افزایش می‌دهند.

این جامعه شناس با اشاره به یکی دیگر از بهترین روش‌های کنترل خشونت در خانواده گفت: کنترل رفتار خویشتن، به طوری که در هنگام عصبانیت دیگر اعضای خانواده برای جلوگیری از تنش‌های بیشتر سکوت اختیار کرده تا آن فرد آرامش پیدا کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تعادل شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی