استرس خود را کنترل کنید

زمانی که استرس کنترل نشده و از حد طبیعی خود خارج شود تبدیل به اضطراب خواهد شد.

استرس خود را کنترل کنید

ابراهیم غفاری‌حق روانشناس عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: هنگامی که استرس از حد طبیعی خارج و فرد دچار حالاتی از جمله تشویش می‌شود که در این زمان بعضا دچار افسردگی و شکست شده که باید از تبدیل استرس به اضطراب جلوگیری شود.

وی در ادامه گفت: فرد مضطرب دچار حالات جسمانی از جمله زودرنجی و گریه، نگرانی بیش از حد، گرفتگی عضلات، عرق کردن کف دست‌ها، تپش قلب، لرزش در اندام‌ها،مشکلات گوارشی که از برجسته‌ترین نشانه‌هاست،دچار می‌شود.

غفاری‌حق تأکید کرد: تندتند حرف زدن، تپق زدن در صحبت، عدم تمرکز روی مطالب بیان شده،  بی‌تابی و... از جمله نشانه‌های رفتاری فرد مضطرب بوده که گاهی این اختلال زمینه ارثی داشته و حتی خود شخص ریشه و منبع این ترس و اضطراب خود را نمی‌داند.

این روانشناس در پایان افزود: تفاوت ترس با اضطراب در این است که ترس منبع مشخصی داشته ولی ریشه وعلت اضطراب نامشخص بوده و اگر استرس فرد در حد طبیعی باشد که هیچ، ولی اگر بیش از حد و دچار اضطراب باشد باید تحت درمان‌های رفتاری و بعضا دارویی قرار گیرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب