اتمام ساخت نسخه دوم شاتل space ship2 در سال 2016

شرکت هوا فضای Virgin Galactic اعلام کرد: قصد دارد ساخت نسخه دوم شاتل سرنشین‌دار Space Ship Two را در فوریه سال 2016 به پایان برساند.به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  و به نقل از خبرگزاری اینفورمینگ، قرار است پس از پایان ساخت این شاتل، تست‌های آزمایش آن را آغاز کنند.

یادآور می‌شود نسخه نخست شاتل Space Ship Two با وجود آزمایش‌های موفق در اکتبر سال 2014 دچار سانحه شد، یکی از خلبانان کشته شد و خلبان دوم به شدت مجروح شد.

با این وجود ریچارد برانسون مؤسس شرکت Virgin Group (ویرجین گروپ) قصد ندارد از برنامه‌های خود صرفنظر کند. 

وی در صدد ساخت و آماده‌سازی برای بهره‌برداری شاتل سرنشین دارد با قابلیت استفاده مجدد برای پروازهای زیر مداری است. شاتل Space Ship Two نه از زمین، بلکه از هوا از ارتفاع حدود 20 کیلومتری با کمک هواپیمای White Knight Two پرتاب خواهد شد. خود شاتل از هواپیما جدا خواهد شد و حرکت را برای رسیدن به ارتفاع بالاتر ادامه خواهد داد.

شرکت Virgin Galactic قصد دارد برای توسعه توریسم فضایی و نیز پرتاب ماهواره‌ها به مدار خدمات‌رسانی کند، به گفته برانسون در فهرست این شرکت حدود 700 نفر که مایلند به عنوان توریست به فضا پرواز کنند، ثبت نام کرده‌اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب