دستیابی ایران به دانش‌های پایه سلول‌درمانی

رئیس ستاد فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی از دست‌یابی ایران به دانش پایه سلول‌درمانی خبر داد.

دستیابی ایران به دانش‌های پایه سلول‌درمانیامیرعلی حمیدیه رئیس ستاد فناوری سلول‌های بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: هم‌اکنون در مسیر انقلاب چهارم پزشکی قرار گرفته‌ایم که چشم‌انداز وسیعی از تحولات پزشکی و درمانی به کمک سلول‌درمانی و پزشکی بازساختی را پیش روی ما قرار داده است.

وی در ادامه تأکید کرد: علوم سلولی در طب مانند علوم هسته‌ای در صنعت است و با توجه به نقش مؤثر این دانش در آینده استراتژیک دنیا هم‌اکنون شرکت‌های بزرگی که فعالیت‌های نامرتبط با علوم پزشکی داشته باشند به سوی علوم بازساختی و سلول‌درمانی روی آورده‌اند.

حمیدیه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد پشتوانه آیین‌نامه‌ای در عرصه سلول‌درمانی خاطرنشان کرد: در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می‌شود زیرساخت‌‌های توسعه در مراکز توانمند کشور فراهم شود و ایران هم‌اکنون به دانش‌های پایه سلول‌درمانی دست یافته است.

رئیس ستاد فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی بیان کرد: براساس این جایگاه ایران باید بتوانیم دانش موجود را در کشور به سطح کاربردی برسانیم و دستاورد این دانش را در کشور ببینیم چرا که روش‌های پژوهش در دنیا در حال تغییر است.

وی عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌‌های انجام شده دنیا در حوزه پیشرفت علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و سلول‌درمانی معاونت علمی تلاش می‌کند تا زیرساخت‌های توسعه علوم و فناوری را در مراکز توانمند کشور فراهم کند.

منبع :