سخت‌کوشی و موفقیت، سیبی که از وسط نصف شده است

بعد از جلسه‌ی اتمام حجت، از همان روز اول، با خودم عهد بستم خانه‌های دفتر برنامه‌ریزی‌ام ستون‌های محکمی داشته باشد و ترکیبی از زیباترین رنگ‌ها باشد.

سخت‌کوشی و موفقیت، سیبی که از وسط نصف شده است

بعد از جلسه‌ی اتمام حجت، از همان روز اول، با خودم عهد بستم خانه‌های دفتر برنامه‌ریزی‌ام ستون‌های محکمی داشته باشد و ترکیبی از زیباترین رنگ‌ها باشد. پنجره‌ی اتاقم را به افق‌های دست‌یافتنی باز کردم و هر روز نگاهم به برنامه‌ی راهبردیِ نصب‌شده روی دیوار بود.

ساعت‌های خواب طولانی و حواس‌پرتی مثل خون در رگ‌های برنامه‌ریزی‌ام جریان داشت و ذهنم را خط‌خطی می‌کرد؛ اما حضورم در کانون آغاز یک موفقیت را نوید می‌داد. درست مثل همین روز‌ها، هم‌زمان با آغاز تحصیلی بود که تصمیم گرفتم تکمیل مهم‌ترین ابزار‌ کانون، یعنی دفتر برنامه‌ریزی و کتاب خودآموزی از اولویت‌های برنامه‌ی روزانه‌ام باشد. با خودم می‌گفتم قبولی در تیزهوشان برایم از هر چیزی مهم‌تر است. مراحل بازی‌های بی‌هدف را می‌شود دوباره انجام داد، اما این آزمون فقط یک بار در سال ششم تکرار می‌شود.

سه محور مهم انتهای دفتر برنامه‌ریزی، این‌که چه رنگی در دلِ دفترم خودنمایی کند (سبز، زرد، قرمز) از مهم‌ترین هدف‌های من برای شروع یک برنامه‌ریزی دقیق کوتاه‌مدت روزانه بود.

خواندن درس هر روز در همان روز و در کنار آن حل تمرین‌های تشریحی و حل تست از کتاب تیزهوشان برای مدیریت زمان جزء برنامه‌هایم شده بود و تصمیم داشتم دقتم را از خانه‌ی شروع افزایش دهم.

رنگ قرمز در دفتر برنامه‌ریزی‌ام، روز به روز کمرنگ‌‌تر می‌شد و هدف‌های من روز به روز دست‌یافتنی‌تر و تلاشم پررنگ‌تر. افزایش ساعت مطالعه و درج در جدول جمع‌بندی ماه مهر و آبان و در کنار آن کسب تراز قابل قبول و دوست‌داشتنی و هم‌چنین نمرات خیلی خوب در مدرسه، مرا به آن‌چه انتظارش را می‌کشیدم رساند؛ لقب یک دانش‌آموز سخت‌کوش را گرفتم. سخت‌کوشی و موفقیت مانند سیب سرخی است که از وسط نصف شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب