اهمیت انجام حرکات کششی قبل از ورزش!

شیوع آسم ورزشی بیشتر در آقایان است و اغلب در جوانان مشاهده می‌شود.

اهمیت انجام حرکات کششی قبل از ورزش!دکتر شریعت، متخصص آسم و آلرژی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه علمی-پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به عوامل مؤثر در بروز آسم ورزشی گفت: افراد به هنگام ورزش با توجه اینکه بر اثر شدن فعالیت بدنی دچار تنفس‌های تند و سریع می‌شوند و این سرعت رد و بدل هوا باعث می‌شود تا هوای ورودی به دستگاه تنفسی فرصت گرم و مرطوب شدن را نداشته باشد و این هوای سرد و خشک باعث تحریک در ریه‌ها می‌شود.

وی در ادامه افزود: عموماً افرادی که دچار مشکلات زمینه‌ای و ژنتیکی در این خصوص هستند دچار آسم ورزشی می‌شوند.

دکتر شریعت در رابطه با میزان شیوع این بیماری در افراد گفت: شیوع این عارضه بیشتر در آقایان است و اغلب در جوانان مشاهده می‌شود، چرا که این قشر از جامعه یعنی آقایان جوان بیشتر به ورزش می‌پردازند و در صورت داشتن پیش زمینه‌های ژنتیکی و جسمی عارضه آسم ورزشی در آنان بروز می‌کند.

این پزشک با بیان اینکه وجود این عارضه در افراد باعث منع آنان از ورزش نمی‌شود افزود: این افراد در صورت اینکه تحت درمان باشند و با توجه به توصیه‌ها و تجویز پزشک خود به ورزش بپردازند دچار هیچ مشکل تنفسی نمی‌شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به این افراد توصیه می‌شود که قبل از ورزش از اسپری مخصوص آسم ورزشی استفاده نموده و حتماً حدوداً نیم ساعت قبل از انجام ورزش به نرمش و گرم کردن بدن پرداخته تا از نظر جسمی آمادگی لازم برای انجام ورزش را بیابند.

منبع :