فرایند یادگیری در دانش‌آموزان باید رصد شود

نظارت بر فرآیند یاددهی و یادگیری آخرین و اساسی‌ترین مرحله نظارت در نظام تعلیم و تربیت است و باید وزارت آموزش و پرورش نظارت بر این فرآیند را در دستور کار خود قرار دهد.

فرایند یادگیری در دانش‌آموزان باید رصد شود

به گزارش سرویس «آموزش وپرورش» ایسنا، عبدالرسول عمادی در حاشیه چهارمین نشست هم‌اندیشی مدیران کل آموزش و پرورش منطقه شش کشوری که در استان قم برگزار شد، اظهارکرد: بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته از سوی وزارت آموزش و پرورش استان‌های کشور به شش منطقه گیلان، البرز، شهرستان‌های تهران، تهران و قم تقسیم شده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: مدیران کل در این نشست، مسائل منطقه‌ای را بررسی می‌کنند و مصوبات این جلسات در دبیرخانه وزارت آموزش و پرورش تکمیل و به نشست کلی مدیران و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش منتقل می‌شود.

عمادی با اشاره به اینکه هر کدام از این نشست‌های قطبی توسط یکی از مدیران آموزش و پرورش اداره می‌شوند، گفت: بررسی راه‌کارهای بهبود نظارت بر فرایند یاددهی و یادگیری و بررسی راه‌کارهای ساماندهی مشارکت مالی اولیای دانش آموزان در مدارس در دستور کار چهارمین جلسه هم‌اندیشی مدیران کل آموزش و پرورش منطقه شش کشوری است.

وی ارتقای مدیریت آموزشگاهی‌را یکی از سیاست های آموزش و پرورش دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: در آموزشگاه‌ها مدیران باید از فرایندهای موجود در کلاس آگاهی داشته باشند؛ بررسی نظارت بر فرایند یاددهی و یادگیری آخرین و اساسی‌ترین مرحله نظارت در نظام تعلیم و تربیت است و باید وزارت آموزش و پرورش نظارت بر این فرایند را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش، وی خاطرنشان کرد: در استان‌هایی که جمعیت بیشتری از آن‌ها در روستاها ساکن هستند توجه ویژه‌ای به دانش آموزان مناطق روستایی می‌شود و در سال‌های اخیر شاهد مشارکت مردم و خیران در تجهیز این مدارس بوده‌ایم.

منبع :