فرایند یادگیری در دانش‌آموزان باید رصد شود

نظارت بر فرآیند یاددهی و یادگیری آخرین و اساسی‌ترین مرحله نظارت در نظام تعلیم و تربیت است و باید وزارت آموزش و پرورش نظارت بر این فرآیند را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش سرویس «آموزش وپرورش» ایسنا، عبدالرسول عمادی در حاشیه چهارمین نشست هم‌اندیشی مدیران کل آموزش و پرورش منطقه شش کشوری که در استان قم برگزار شد، اظهارکرد: بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته از سوی وزارت آموزش و پرورش استان‌های کشور به شش منطقه گیلان، البرز، شهرستان‌های تهران، تهران و قم تقسیم شده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: مدیران کل در این نشست، مسائل منطقه‌ای را بررسی می‌کنند و مصوبات این جلسات در دبیرخانه وزارت آموزش و پرورش تکمیل و به نشست کلی مدیران و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش منتقل می‌شود.

عمادی با اشاره به اینکه هر کدام از این نشست‌های قطبی توسط یکی از مدیران آموزش و پرورش اداره می‌شوند، گفت: بررسی راه‌کارهای بهبود نظارت بر فرایند یاددهی و یادگیری و بررسی راه‌کارهای ساماندهی مشارکت مالی اولیای دانش آموزان در مدارس در دستور کار چهارمین جلسه هم‌اندیشی مدیران کل آموزش و پرورش منطقه شش کشوری است.

وی ارتقای مدیریت آموزشگاهی‌را یکی از سیاست های آموزش و پرورش دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: در آموزشگاه‌ها مدیران باید از فرایندهای موجود در کلاس آگاهی داشته باشند؛ بررسی نظارت بر فرایند یاددهی و یادگیری آخرین و اساسی‌ترین مرحله نظارت در نظام تعلیم و تربیت است و باید وزارت آموزش و پرورش نظارت بر این فرایند را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش، وی خاطرنشان کرد: در استان‌هایی که جمعیت بیشتری از آن‌ها در روستاها ساکن هستند توجه ویژه‌ای به دانش آموزان مناطق روستایی می‌شود و در سال‌های اخیر شاهد مشارکت مردم و خیران در تجهیز این مدارس بوده‌ایم.

منبع :