روش‌آگاهی، برنامه‌ای که به زحمت و تلاش خود می‌دهیم

همه‌ی دانش‌آموزهای موفق یک ویژگی مشترک دارند. این ویژگی چیزی جز زحمت و تلاش نیست.

همه‌ی دانش‌آموزهای موفق یک ویژگی مشترک دارند. این ویژگی چیزی جز زحمت و تلاش نیست. آن‌ها از همان ابتدا این‌جا نبوده‌اند، بلکه با زحمت و تلاش به این‌جا رسیده‌اند؛ اما باید بدانید که زحمت و تلاش صفتی مادرزادی نیست که کسی داشته باشد و دیگری از آن محروم باشد، بلکه خودش محصول زحمت و تلاش است.

ما با زحمت و تلاش به درس خواندن بیش‌تر عادت می‌کنیم. به عبارت دیگر زیادتر درس می‌خوانیم تا به تکاپو عادت کنیم، تا کم‌تر احساس خستگی کنیم و از زیاد درس خواندن لذت ببریم.

زحمت و تلاش هم به نوبه‌ی خود نیازمند به‌کارگیری دو جزء مرتبط و به‌هم‌پیوسته است. جزء اول خودآگاهی است؛ یعنی شناخت ظرفیت و قابلیت هر فرد که مختص اوست و غیر قابل مقایسه با دیگری است و جزء دیگر، روش‌آگاهی است. روش‌آگاهی یعنی هر درس را چگونه بخوانیم. این موضوع در میزان یادگیری، کارآمدی، مدت و طولانی شدن مطالعه تأثیر بسزایی دارد.

مطالعه‌ی همه‌ی درس‌ها اعم از عمومی و اختصاصی نیاز به زحمت و تلاش دارد اما از آن مهم‌تر، نظم و سازمان‌دهی و در یک کلام، برنامه‌ای است که به زحمت و تلاش خود می‌دهیم.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب