وزیر آموزش کویت خواستار تاسیس دانشگاه مشترک با ایران شد

وزیر آموزش کویت در حاشیه سی و هشتمین اجلاس کنفرانس عمومی یونسکو درخواست تاسیس دانشگاه مشترک با ایران را به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان ارایه کرد.

وزیر آموزش کویت خواستار تاسیس دانشگاه مشترک با ایران شد

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمد فرهادی در این دیدار، ضمن بیان توانمندی های آموزش عالی کشورمان از آمادگی ایران برای انجام امور علمی و فناوری مشترک با مراکز آموزش عالی کویت خبر داد.

فرهادی در ادامه ضمن موافقت با درخواست طرف کویتی برای تاسیس دانشگاه مشترک، این موضوع را نیازمند بررسی های بیشتر دو طرف دانست.

وی همچنین، وجود پژوهشگاه های قوی در حوزه های شیمی پلیمر و زیست فناوری در ایران را فرصت مناسبی برای گسترش همکاری های علمی و فناوری بین دو کشوردانست.

وزیرآموزش کویت نیز در این دیدار خواستار ارایه اطلاعات بیشتری از توانمندی های علمی ایران شد و از همکاری مشترک پژوهشی دو کشوربویژه در حوزه شیمی و پلیمر استقبال کرد. 

سی و هشتمین اجلاس کنفرانس عمومی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، یونسکو، چهارشنبه گذشته با حضور نمایندگان بیش از 195 کشور عضو و ناظر در مقر این سازمان در پاریس آغاز به کار کرد

منبع :

خرید کتاب