کار کردن در اداره با میزی به سبک صندلی دندانپزشکی

با استفاده از یک صندلی هوشمند علاوه بر کاهش دردهای عضلانی و سلامتی بهره‌وری کارمندان و مدیران افزایش چشمگیری خواهد یافت.

کار کردن در اداره با میزی به سبک صندلی دندانپزشکی

با استفاده از یک صندلی هوشمند علاوه بر کاهش دردهای عضلانی و سلامتی بهره‌وری کارمندان و مدیران افزایش چشمگیری خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، کارشناسان نوعی میز کاری طراحی کرده‌اند که برگرفته از صندلی دندانپزشکان است و به کارمند اجازه می‌دهد در حالت‌های ایستاده، نشسته و حتی حالت دراز کشیده به کار با کامپیوتر بپردازد

گفتنی است، این دستگاه به نام Altwork به قیمت 4 هزار دلار توسط محققان کالیفرنیای ایالات متحده تولید شده است.


بررسی‌ها نشان می‌دهند، سازندگان این دستگاه ادعا کرده‌اند که استفاده از آن می‌تواند سبب بهره‌وری کاری و حفظ سلامت روحی و جسمی کاربران شود. از جمله قابلیت‌های این دستگاه قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف متناسب با فیزیولوژی بدن کاربر و نوع کار آن با کامپیوتر است.

یکی از اصلی‌ترین معضلات کارکنان در ادارات نشستن پشت میز برای مدت‌های طولانی و بروز چاقی، اضافه وزن و دردهای استخوانی و عضلانی است که در طولانی‌مدت منجر به بروز انواع بیماری‌ها، سرطان‌ها و حتی سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود.


در این صندلی نوع آهن ربای قوی جهت نگهداری موس، صفحه کلید و صفحه نمایش وجود دارد و می‌تواند یک زاویه و فاصله ایده آل بین چشم افراد و صفحه نمایش کامپیوتر ایجاد کند. پنل کنترلی روی میز کاربر به او اجازه می‌دهد به تنظیم ارتفاع صندلی و زوایای مورد علاقه با تجهیزات رایانه‌ای بپردازد و به این ترتیب در وقت خود صرفه جویی به عمل آورد.


این صندلی همچنین قابلیت تغییر زاویه تا 180 درجه را دارد تا کاربر بر روی آن در مواقع بیکاری استراحت کند. این صندلی قابلیت تحمل وزن افراد تا 95 کیلوگرم را دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب