پریشانی و پشیمانی نتیجه شتابزدگی

یک روانشناس گفت: پریشانی، منفی نگری، اضطراب و پشیمانی نتیجه شتابزدگی و عدم تمرکز است.ملکیا بهروش، روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: برخی افراد در هر مسئله یا رویدادی در زندگی، شتاب کرده و برای رسیدن به نتیجه منطقی به مسیر و راه توجه نمی‌کنند آنها بیشترین دقت را به انتهای کار داشته که این امر سبب عجله کردن آنان می‌شود.

وی تصریح کرد: شتابزدگی عدم توجه تمرکز عوارضی دارد که شامل منفی نگری، ترس، اضطراب، هیجانی و احساسی بر خورد کردن پریشانی و پشیمانی می‌شود و این عوارض افراد را دچار سردرگمی و عدم یاور منطقی به مسایل می‌کنند.

بهروش تاکید کرد: بنابراین داشتن شکیبایی یا صبوری افراد را در مسیر هدف قرار داده و سبب رشد سالم در زندگی می‌شود.

وی اذعان کرد: افراد صبور باور منطقی نسبت به رویدادهای روزمره داشته، آرام قدم برداشته و با آگاهی نسبت به خود، شرایط یا اتفاق‌های زندگی با نگاه دقیق روش تصمیم می‌گیرند که این تصمیم گیری آنها موفقیت آمیز بوده و با کسب یادگیری است.

این روانشناس خاطر نشان کرد: این تصمیم گیری صحیح افراد صبور آنها را از رسیدن به آسیب دور کرده و انگیزه بر داشتن هدف دیگری را برای آنها فراهم کرده و به این افراد خود باوری و حس شادمانی می‌دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب