والدین الگوی راستگویی برای فرزندشان باشند

یک روانشناس گفت: والدین معلم خوب یا الگوی راستگویی برای فرزندشان باشند و با گفتن دروغ‌های کوچک و بزرگ از همان کودکی، دروغگویی را به وی نیاموزند.

والدین الگوی راستگویی برای فرزندشان باشندمهدی خدابخش روانشناس در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: والدین توجه داشته باشند که کودکان مانند دوربین فیلمبرداری هر چه رفتار پدر و مادر خود را مشاهده می‌‌کنند یا می‌شنوند ضبط و تقلید می‌کند.

وی تصرح کرد: به عنوان مثال اگر والدین به متصدی برای ندادن پول بلیت سن کودک  را کمتر می‌گویند، کودک ممکن است موضوع را فهمیده و با تعجب بگوید: "من که 3 سالم نیست بابا، من 4 سالمه!

خدابخش خاطرنشان کرد: والدین باید معلم خوب یا الگوی راستگویی برای فرزندشان باشند و با گفتن دروغ‌های کوچک و بزرگ از همان کودکی دروغگویی را به فرزندشان نیاموزند.

این روانشناس تاکید کرد: والدین فراموش نکنند که دروغگویی شما از پشت چراغ قرمز، پای تلفن و هر جای دیگر از چشمان کودک دور نخواهد ماند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب