ناهید ازغندی روانشناس کودک در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: زمانی که از کودک خطایی سرزده اولین نکته در برخورد با وی کنترل خشم و حفظ آرامش خود بوده که می‌توان با قدم زدن، نفس عمیق کشیدن، انجام دادن کارهایی دیگر تا حد زیادی از خشم و عصبانیت لحظه‌ای خود کم کرد.

وی در ادامه گفت: در رابطه با اشتباهات کودک نباید رابطه رئیس و مرئوسی اجرا کرد و انتظار اینکه فرزندان مطیع و فرمانبردار بوده و هیچگاه نباید خطایی انجام دهند، انتظار بیهوده‌ای است.

‌ازغندی اضافه کرد: هنگامی که کودک اشتباهی انجام می‌دهد، از سرزنش و تهدید وی خودداری و درباره علت کوتاهی و دلیل در انجام اشتباه با وی گفتگو و فرصت دوباره به او برای جبران خطایش داده بشود و با بخشش والدین است که کودک با معنی این واژه و ‌انجامش آشنا خواهد شد.

این روانشناس در پایان تأکید کرد: به کودکان اجازه دهید تا گریه کنند زیرا موجب آرام شدنشان شده و باعث کاهش خشم و عصبانیت آن‌ها می‌شود.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب