عینک‌دودی کنترل کننده نور ورودی به چشم

عینک دودی مناسب نور ورودی به چشم را کنترل و اثر منفی خیرگی را از بین می‌برد.

عینک‌دودی کنترل کننده نور ورودی به چشمدکتر محمد کی‌پور متخصص چشم در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به استفاده از عینک در فصل سرد اظهار داشت: استفاده منظم و مداوم از عینک آفتابی در تمام فصول سال از جمله در زمستان از ضرورت اساسی است به طوری که در فصول سرد به علت ریزش باران و برف، انعکاس مضر نور خورشید به شدت افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: برف و یخ با ایجاد اثر خیرگی و تشعشع اشعه فرابنفش منجر به بروز صدماتی در درازمدت به شبکه چشم می‌گردد و همچنین امکان ایجاد بیماری‌های چشمی نظیر آب مراورید را نیز تشدید می‌سازد.

این متخصص با بیان اینکه عینک‌های آفتابی در رشد فرابنفش ممانعت می‌کند، افزود: عینک‌های دودی مناسب و استاندارد حالت خیرگی و اختلالات بینایی را پیشگیری و همچنین از ایجاد چین و چروک در پوست پیرامون چشم جلوگیری می‌کند.

کی‌پور ابراز داشت: عینک‌های آفتابی به عنوان مسیر و مانعی در برابر ارسال سرد و گرم هوا و گرد و غبار عمل نموده و از ایجاد خشکی چشم در فصل زمستان پیشگیری می‌کند.

وی ادامه داد: عینک وسیله‌ای مناسب برای کسانی است که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند، برای تسهیل روند کاربرد این لنزها و حفظ رطوبت چشم اولویت دارد.

کی‌پور در پایان گفت: عینک‌های آفتابی با کاهش و کنترل میزان نور ورودی چشم نیاز به تنگ کردن شکاف پلکی و متعاقباً از عوارض جانبی آن نظر سردرد و خستگی چشم پیشگیری کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : پدرام رحمتی