اوج حساسیت جام حذفی

از فردا (چهارشنبه)، بازی جام حذفی باز هم به راه می‌افتد و تیم‌های 10 تیم باقی مانده بازی‌های خود را به انجام می‌رسانند.به گزارش "ورزش سه"، سه بازی از مرحله یک چهارم نهایی و دو بازی از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه برگزار می گردد.

مرحله یک چهارم نهایی؛ سپاهان – راه آهن، پنجشنبه ساعت 15

این بازی تنها دیداریست که روز پنجشنبه برگزار خواهد شد و به دلیل قرعه کشی، سپاهانی ها در این بازی میزبان خواهند بود. برنده این بازی که بین تیم های اول و دوم نیمه اول جدول برگزار خواهد شد، به سراغ برنده بازی تیم های پرسپولیس و ذوب آهن خواهد رفت تا به فینال مسابقات راه پیدا کند.

 اولین و تنها آزمون نویدکیا؟

این بازی یقینا اولین آزمون جدی محرم نویدکیا در عرصه مربیگری دانست که قطعا عجیب ترین مسئول فنی تیم های حاضر در این مرحله است و بازیکنی که تا روزهای پیش نام و نشانی از او نبود اکنون در صدر اخبار این تیم قرار دارد، سپاهانی ها که پیش از این دو بازی در برابر تیم های گمنام سفیر قزوین و کارای شیراز قرار گرفته بود و توانسته بود با 7 گل زده و 1 گل خورده از پس آنها بر بیاید. سپاهانی ها برای این بازی محروم و مصدوم ندارند. 

راه آهنی ها هم که در آخرین بازی خود در لیگ برتر با شکست سنگینی روبرو شدند، بدون محروم و مصدوم به سراغ سپاهانی ها می روند. آنها در دو بازی گذشته خود، در ابتدا به سراغ منطقه آزاد کیش رفتند و توانستند 5 بر 1 به پیروزی برسند و در بازی دوم نیز به سراغ تیم قدرتمند این روزهای لیگ برتر یعنی استقلال خوزستان رفتند و توانستند با یک گل به برتری برسند. 

نکته جالب در رابطه با بازی قبلی لوکوموتیورانان این است که آنها پس از پیروزی در بازی سخت مرحله یک هشتم نهایی، عذر سرمربی موفق خود یعنی فرهاد کاظمی را خواستند و مهدی تارتار را جایگزین وی کردند. 

مرحله یک چهارم نهایی؛ ذوب آهن – پرسپولیس، چهارشنبه 14:30

تیم های سوم و چهارم نیمه اول جدول رقابت های جام حذفی، در حالی در این بازی به میدان خواهند رفت تا در صورت برتری در مقابل یکدیگر به سراغ برنده بازی سپاهان و راه آهن در نیمه نهایی بروند. این بازی که در اصفهان برگزار می شود دومین بازی این دو تیم در ماه های اخیر محسوب می شود. 

دومین یقه گیری یحیی در یک سال؟

پرسپولیسی ها که برای این بازی دو بازیکن خود یعنی سوشا مکانی و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت و دو بازیکن دیگر یعنی مایکل اومانا و بابک حاتمی و رامین رضاییان را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند و در دو بازی گذشته خود به سختی توانستند از سد حریفان خود بگذرند و قرعه سختی در رقابت های امسال داشتند. آنها در بازی برابر پیکان و ملوان توانستند با نتیجه مشابه یک بر صفر به پیروزی برسند. 

در مقابل ذوبی ها اما کمی وضعیت بهتری داشتند اما در نوع بازی ناموفق تر از بازی هایشان در لیگ برتر ظاهر شدند، آنها در دیدار اول برابر بادران تهران با نتیجه دو بر یک توانستند به پیروزی برسند و در بازی دوم در برابر گسترش فولاد نیز تنها موقعیت نصفه و نیمه خود را به گل پیروزی تبدیل کردند. ذوبی ها برای این بازی حساس تنها مسعود حسن زاده را به عنوان مصدوم در اردوی خود دارند و بازیکن محرومی نیز ندارند. 

اوج حساسیت جام حذفی

مرحله یک هشتم نهایی؛ پدیده – نفت، چهارشنبه ساعت 14:30

این بازی که به دلیل حضور نفتی ها در لیگ قهرمانان آسیا هنوز برگزار نشده است به همی دلیل این بازی یکی از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی است، پدیده ای ها در این بازی میزبان خواهند بود. تیم پیروز این بازی برای حضور در یک چهارم نهایی به سراغ برنده بازی تیم های استقلال و فولاد خواهد رفت.

نفتی ها پس از حضور کم فروغ در لیگ برتر، در این بازی تصمیم دارند با موفقیت بازهم خود را در فوتبال ایران روی بورس بیاورند. نفتی ها که برای این بازی محرومی ندارند سه مصدوم در اردوی خود دارند، سیدجلال حسینی، علی عزتی و ایمان مبعلی سه بازیکن مصدوم نفتی ها هستند. آنها تاکنون در یک بازی در جام حذفی حضور داشتند و توانستند در برابر دیانای باقرشهر با نتیجه 5 بر 1 به پیروزی برسند. 

پدیده ای ها نیز تاکنون یک بازی در جام حذفی انجام داده اند و در آن بازی نیز توانستند با نتیجه 4 بر 1 در مقابل شهرداری کاشان به پیروزی برسند. پدیده برای این بازی تمام بازیکنان خود را در اختیار دارد و مصدوم و

منبع :