تولید ارزان‌ترین گوشی هوشمند در جهان

تولید ارزان‌ترین گوشی هوشمند تا پایان سال جاری میلادی در هند آغاز خواهد شد، قیمت این گوشی از 999 روبل (معادل با 15 دلار) تجاوز نخواهد کرد.به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از خبرگزاری Svopi، کار بر روی طراحی این گوشی هوشمند را شرکت هندی Reliance Communications (شرکت‌ ارتباطات ریلاینس هند) به صورت مشترک با شرکت کانادایی Data wind (دیتاویند) انجام می‌دهند. 

به خریداران این گوش هوشمند به عنوان پاداش به مدت یک سال اینترنت رایگان تلفن همراه اعطا خواهد شد. 

به گفته طراحان، این گوشی هوشمند بر اساس سیستم عامل لینوکس(Linux) کار خواهد کرد. این گوشی فقط در شبکه‌هایZG کار خواهد کرد بنابراین سرعت اتصال آن با اینترنت بسیار پایین خواهد بود. 

مشخصات فنی اصلی این گوشی آینده اعلام نشده است. همچنین معلوم نیست آیا این گوشی در خارج از هند نیز عرضه خواهد شد یا خیر‌. 

لازم به ذکر است شرکت هندی ریلاینس پیش از این نیز تولید گوشی هوشمند اقتصادی را برنامه‌ریزی کرده بود. طراحی تبلت Aakash انجام شد و کارکنان این شرکت هندی قصد داشتند آن را با قیمت 35 دلار ایالات متحده آمریکا تولید کنند. اما این پروژه بدون هیچ دلیل موجه متوقف شد. 

پیش‌تر اعلام شد در هند ارزان‌ترین خودرو در جهان را تولید کردند، خودرو Bajaj Quet (باجاج کیوت) فقط 2 هزار دلار قیمت دارد. 

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب