ورزش از میزان افسردگی بعد از سکته قلبی می‌کاهد

افرادی که دچار حمله قلبی می‌شوند غالبا افسردگی پیدا می‌کنند. بررسی‌ها نشان داده است افرادی که چند سال قبل از سکته قلبی فعال‌تر بوده‌اند، کمتر دچار این افسردگی می‌شوند.

ورزش از میزان افسردگی بعد از سکته قلبی می‌کاهد

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از MNT، در مطالعاتی که در مجله پزشکی آمریکایی منتشر شد بررسی شده بود که چقدر میزان فعالیت افرادی که به سکته قلبی دچار می‌شوند با میزان افسردگی بعد از این مشکل ارتباط دارد.

در این مطالعات 189 نفر مورد بررسی قرار گرفتند.

محققان دریافتند افرادی که تا 10 سال قبل از سکته قلبی فعال بوده‌اند بعد از سکته قلبی 20 درصد کمتر به افسردگی دچار می‌شوند.

مدیر این تحقیقات می‌گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارتباطی بین فعالیت فیزیکی و سلامت ذهن وجود دارد. در حقیقت ما نمی‌دانیم که حمله قلبی چقدر به افسردگی ارتباط دارد و این که آیا حمله قلبی میزان فعالیت فیزیکی را تغییر می‌دهد یا خیر؟ ما به بررسی‌های بیشتری در این زمینه احتیاج داریم.

این تحقیقات می‌تواند به بیشتر شدن فعالیت فیزیکی در افرادی که بیماری قلبی دارند یا احتمال سکته قلبی در آنها زیاد است کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب