با این روش‌ها دیگر نیازی به داروهای خواب آور ندارید

پنج عاملی اصلی بی‌خوابی که به روش طب سنتی شناسایی شده است و باید درمان شود تا سریع به خواب بروید.

با این روش‌ها دیگر نیازی به داروهای خواب آور نداریدبه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ طب سنتی پزشکی چینی (tcm) روش جدی‌ای برای به خواب رفت پیدا کرده است. برطبق طب چینی گویی نینگ‌ یانگ عامل توازن  بدن انسان است و ارتباط مستقیمی بر بی‌خوابی افراد دارد. اگر نیگ و یانگ در تعادل باشند افراد سریع و راحت به خواب می‌روند بدین منظور پنج تمرین ساده برای به خواب رفتن به ما پیشنهاد می‌کنند. طب سنتی چینی (tcm) بر این باورند که عامل بی‌خوابی به دلیل پنج مورد است که باید درمان شود:

1-مشکلات کبد

اگر فشار خون بالا دارید و فوراً خشمگین می‌شوید، در گوشتان صدای وز وز حس می‌کنید یا گوشتان دائماً زنگ می‌زند، بر روی چشم‌ خود فشار را احساس می‌کنید کبد شما مشکل دارد و با چای گل‌محمدی و نعناع می توانید قبل از خواب این مشکلات را تسکین دهید.

2-مشکلات گوارشی

مسئله گوارشی بر روی خواب تأثیرگزار است شب‌هنگام غذای سبک مصرف شود و پیشنهاد می‌شود که سوپ گوشت با خوراک سیب‌زمینی پخته خورده شود و فشار تا کار زیادی از معده و سیستم گوارشی هنگام خواب وارد نشود.

3-اختلالات کلیه

یکی از عادی‌ترین نشانه‌ها تپش قلب، سرگیجه، عرق کردن، وزوز گوش است.

4-افزایش میزان خلط

اگر مشکلات معدوی دارید درد معده و بازگشت اسید معده به مری و ... از این قبیل مشکلات تمامی علتی بر بی‌خوابی است.

5-کیسه صفرا

اگر بیشتر مواقع و موقع خواب عصبی می‌باشید. احساس وحشت‌زدگی دارید و تنگی نفس یا تپش قلب را در سینه حس می‌کنید. برطبق طب سنتی چینی شما مشکل کیسه صفرا دارید و عامل بی‌خوابی شما می‌باشد.

طب سنتی چینی پنج ناراحتی و علت بی‌خوابی را برای شما بیان کرد و از طریق درمان این پنج عامل می‌توانید خواب راحتی داشته باشید.

منبع :