عمقی بخوانید

یکی از شرط‌های اصلی و مهم موفقیت در درس خواندن عمقی و مفهومی خواندن است.

تجربه ثابت کرده است که دانش‌آموزانی که 100% مطالب درسی را با عمق 80% می‌خوانند کم‌تر از دانش‌آموزانی که 80% مطالب درسی را به طور 100% می‌خوانند نتیجه‌ی مثبت کسب می‌کنند؛ زیرا علت موفقیت دانش‌‌‌آموزان دسته‌ی دوم توجه به مفهومی و عمقی خواندن مطالب است حتی اگر نرسند که تمام مباحث یک فصل یا یک کتاب را به طور کامل بخوانند.

یکی از شرط‌های اصلی و مهم موفقیت در درس خواندن عمقی و مفهومی خواندن است؛ زیرا اگر بنا به حفظ کردن مطالب درسی باشد حدود 70% دانش‌آموزان حافظه‌ی قوی برای حفظ کردن مطالب دارند اما این نکته وجود دارد که چه کسانی مفهومی خواندن را به حفظ کردن ترجیح می‌دهند؟

کسانی که به موفقیت خود ایمان داشته باشند و برای رسیدن به آن تلاش کنند همیشه به دنبال بهترین راهکارها هستند و یکی از این راهکارهای اصلی، مفهومی خواندن کتاب درسی است.

سعی کنید بعد از یک بار خواندن مطالب درسی یک بار دیگر به طور مفهومی آن را بخوانید تا به صورت واقعی و کامل، اصل مطلب را یاد بگیرید.

از همین حالا مفهومی خواندن را یاد بگیرید تا در مقاطع بالاتر برای مطالعه و یادگیری خود به مشکل برنخورید.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب