عمقی بخوانید

یکی از شرط‌های اصلی و مهم موفقیت در درس خواندن عمقی و مفهومی خواندن است.

عمقی بخوانید

تجربه ثابت کرده است که دانش‌آموزانی که 100% مطالب درسی را با عمق 80% می‌خوانند کم‌تر از دانش‌آموزانی که 80% مطالب درسی را به طور 100% می‌خوانند نتیجه‌ی مثبت کسب می‌کنند؛ زیرا علت موفقیت دانش‌‌‌آموزان دسته‌ی دوم توجه به مفهومی و عمقی خواندن مطالب است حتی اگر نرسند که تمام مباحث یک فصل یا یک کتاب را به طور کامل بخوانند.

یکی از شرط‌های اصلی و مهم موفقیت در درس خواندن عمقی و مفهومی خواندن است؛ زیرا اگر بنا به حفظ کردن مطالب درسی باشد حدود 70% دانش‌آموزان حافظه‌ی قوی برای حفظ کردن مطالب دارند اما این نکته وجود دارد که چه کسانی مفهومی خواندن را به حفظ کردن ترجیح می‌دهند؟

کسانی که به موفقیت خود ایمان داشته باشند و برای رسیدن به آن تلاش کنند همیشه به دنبال بهترین راهکارها هستند و یکی از این راهکارهای اصلی، مفهومی خواندن کتاب درسی است.

سعی کنید بعد از یک بار خواندن مطالب درسی یک بار دیگر به طور مفهومی آن را بخوانید تا به صورت واقعی و کامل، اصل مطلب را یاد بگیرید.

از همین حالا مفهومی خواندن را یاد بگیرید تا در مقاطع بالاتر برای مطالعه و یادگیری خود به مشکل برنخورید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب