کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 11 آبان 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 11 آبان 94

یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


چرا باید از اکنون در تست زدن تکنیک‌های مدیریت زمان را تمرین کرد و به کار بست؟

پاسخ 1- برای این‌که بتوانید از هم‌اکنون خود را به تست‌زنی در زمان مقرر عادت دهید باید از الان تمرین مدیریت زمان کنید. چون این عادت چیزی نیست که بتوان در یک یا دو ماه مهارت آن را به دست آورد. تمرین تکنیک‌های مدیریت زمان (تکنیک × و -  و تکنیک دو خودکار در منزل) باید آن‌قدر انجام شود که به کاری عادی و راحت برای شما تبدیل شود. اگر از الان این کار را انجام دهید در پایان سال چیزی به نام کمبود وقت در جلسه‌‌ی آزمون یا در کنکور نخواهید داشت.

محمد تره‌باری

پاسخ 2- تنظیم وقت و اجرای تکنیک‌های مدیریت زمان نیاز به تمرین و تکرار دارد. در دفعات اول ممکن است با اجرای این تکنیک‌ها با مشکلاتی مواجه شوید یا نتوانید آن را به طور دقیق اجرا کنید اما بر اثر تکرار و تمرین در هر آزمون بهتر می‌توانید زمان را مدیریت کنید و به نتیجه‌ی مطلوب در آزمون دست یابید؛ بنابراین اگر از الان اجرای این تکنیک‌ها را آغاز کنید بارها فرصت تمرین آن را در آزمون‌ها دارید و به تسلط کامل در اجرا خواهید رسید.

محمد کتابدار

پاسخ 3- جلسه‌ی کنکور شباهت زیادی به صحنه‌ی تئاتر دارد. آن‌چه در صحنه‌ی تئاتر می‌بینیم انعکاس تمرین و تکرار گروهی از عوامل است و آن‌چه در جلسه‌ی کنکور اجرا می‌شود، برایند تلاش‌ها و تمرین و تکرارهاست. عادت به اجرای تکنیک‌ها و ماهر شدن در استفاده از آن‌ها نیاز به زمان و تمرین و تکرار دارد. پشت صحنه‌ی کنکور نیز تمرین و اجرای تکنیک‌های مدیریت زمان در هر آزمون، تست‌خوانی و اجرای روش‌ها و انجام تمام کارهای مهمی است برای حضور بی‌نقص و درخشش در صحنه‌ی کنکور.

سارا شفافی

پاسخ 4- هیچ عادتی یک‌باره شکل نمی‌گیرد بلکه ایجاد عادت، نیاز به تکرار در طی زمان دارد. اگر از الان که فرصت مناسبی تا کنکور دارید، تکنیک‌های مدیریت زمان را مرتب اجرا کنید، می‌توانید این تکنیک را به طور کامل در کنکور اجرا کنید.

رضا پشنگ‌پور

پاسخ 5- مدیریت زمان یک مهارت است و مهارت‌ها همیشه به‌تدریج و کم کم شکل می‌گیرند. چه بسیار دانش‌آموزانی که مطالب را به‌خوبی یاد گرفته‌اند اما مهارت پاسخ‌گویی به تست‌ها را در زمان مناسب ندارند؛ بنابراین با تمرین تکنیک‌های مدیریت زمان مثل ضربدر و منها یا... به مرور توانایی پیاده کردن اطلاعات خود را بر روی تست‌ها افزایش دهید.

بهادر جبلی