اعلام آمادگی دانشگاه علامه برای میزبانی اجلاس دانشگاه­های جهان

عاون دانشگاه علامه طباطبایی در جریان سفر به ایتالیا برای شرکت در اجلاس اتحادیه دانشگاه‌های جهان، با رئیس اتحادیه دانشگاه‌های جهان دیدار و گفتگو کرد

اعلام آمادگی دانشگاه علامه برای میزبانی اجلاس دانشگاه­های جهان

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در حاشیه برگزاری اجلاس اتحادیه دانشگاه­های جهان در خصوص بین­‌المللی سازی آموزش عالی که با حضور گسترده دانشگاه­های بزرگ جهان 7 آبان ماه در شهر سی ینا ایتالیا برگزار شد، دکتر احمدوند، معاون پژوهشی دانشگاه، به همراه آقایان دکتر عباس­پور، استاد مدیریت آموزشی در دانشکده روان­شناسی و دکتر زندمقدم، سرپرست گروه گسترش همکاری­های علمی بین‌­المللی، با پروفسور عبدالرزاق، رئیس اتحادیه دانشگاه‌­های جهان و نیز خانم ایوا پولاک، مسئول اجرایی آن اتحادیه ملاقات کرد.

در این نشست، دکتر احمدوند از تلاش­های اتحادیه دانشگاه­های جهان برای برگزاری اجلاس امسال سپاسگزاری کرد و به تشریح سیاست ها و برنامه های دانشگاه علامه طباطبائی در زمینه برقراری ارتباطات علمی بین المللی گسترده پرداخت.

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی در این خصوص اظهار داشت: دانشگاه علامه طباطبائی در دوره جدید مدیریت خود و در پیروی از منطق بین‌المللی سازی، در تلاش است تا ارتباطات قوی و موثر تری با نهاد­های علمی بین­‌المللی برقرار کند.

وی افزود: دانشگاه علامه طباطبائی، به عنوان بزرگترین دانشگاه علوم انسانی ایران، می­تواند میزبان برگزاری اجلاس اتحادیه دانشگاه­های جهان در سال­های آتی باشد. وی در خاتمه سخنانش، ضمن معرفی و تشریح شخصیت علامه طباطبائی (ره) و جایگاه علمی ایشان به معرفی دانشگاه و ظرفیت های آن در حوزه های مختلف علوم انسانی و اجتماعی پرداخت.

در ادامه این دیدار، پروفسور عبد­الرزاق نیز ضمن تمجید از فرهنگ ایرانی-اسلامی مردم ایران از تلاش های دانشگاه علامه طباطبائی طی سال گذشته در همراهی و همکاری با اتحادیه دانشگاه های جهان قدردانی و اظهار امیدواری کرد که در سال­های آتی از ظرفیت دانشگاه علامه طباطبائی بهره بیشتری برده شود و این اجلاس به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی در تهران برگزار گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، خانم پولاک نیز از تلاش­های دانشگاه علامه طباطبائی برای برگزاری کنفرانس توسعه پایدار و محیط زیست تقدیر کرد و آمادگی اتحادیه دانشگاه­های جهان را برای مشارکت در برگزاری آن کنفرانس اعلام نمود.

منبع :