انتشار نمایی کامل از هلال خیره‌کننده پلوتو توسط نیوهورایزنز

آژانس فضایی ناسا تصویر خیره‌کننده‌ای از هلال پلوتو منتشر کرد که در ماه ژوئیه امسال توسط فضاپیمای نیوهورایزنز گرفته شده است.

انتشار نمایی کامل از هلال خیره‌کننده پلوتو توسط نیوهورایزنز

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، اوایل سپتامبر امسال تیم تحقیقاتی نیوهورایزنز تصویری ناکامل از هلال پلوتو ارائه کرد، اما اکنون دانشمندان موفق به ثبت تصویر کاملی از این هلال شده‌اند.

این تصویر درست 15 دقیقه پس از نزدیکترین مواجهه نیوهورایزنز با پلوتو در 14 جولای (23 تیر) به ثبت رسیده است. دوربین‌ تصویربرداری آشکارساز چند طیفی ناسا این عکس را هنگامی که نیوهورایزنز در فاصله 17.7 هزار کیلومتری از پلوتو و رو به خورشید قرار داشت، گرفت.

در این عکس لایه‌های مه‌آلود عمیقی از جو سیاره کوتوله پلوتو به همراه کوه‌هایی که دشت‌های یخی اسپوتنیک را احاطه کرده‌اند، به تصویر کشیده شده است.

طبق اعلام ناسا، فضاپیمای نیوهورایزنز در حال حاضر 127 میلیون کیلومتر از این سیاره کوتوله فاصله گرفته و سومین سفر موفقیت‌آمیزش را در راستای رسیدن به Kuiper Belt Object تکمیل کرده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، انتظار می‌رود این فضاپیما اول ژانویه 2019 به KBO برسد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب