توانبخشی، تضمینی برای بازگشت بیماران سکته مغزی به جامعه

آمار رو به رشد سکته‌های مغزی در کشور بیانگر اهمیت ارائه خدمات توانبخشی کشور است.محمدتقی ‌جغتایی مشاور وزیر بهداشت ‌درحوزه توانبخشی در گفتگو با ‌خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، افزود: در کشور ما سالانه بالای صد هزار ایرانی دچار سکته‌های مغزی می‌شوند که شیوع این بیماری در کشور همچنان رو به افزایش است.

وی در ادامه گفت: دو سوم افرادی که دچار سکته‌های مغزی می‌شوند، نیازمند خدمات توانبخشی هستند که از این میان بر اثر عوامل مختلف 20 درصد فوت می‌شوند.

‌جغتایی ضمن اشاره به اهمیت خدمات توانبخشی در بهبود بیماران سکته‌های مغزی گفت: آنچه برای بهبود شرایط بیماران سکته‌های مغزی و ورود آنان به زندگی عادی حائز اهمیت است، توانبخشی ‌در زمان طلائی است که بلافاصله کادر توانبخشی اعم از فیزیوتراپ، گفتار درمان، ‌کار درمان و ... باید ‌بر بالین بیمار حاضر شوند تا بیمار تا حدودی بهبودی نسبی پیدا کند.

وی در پایان سبک زندگی اعم از تغذیه و کم‌ تحرکی و .... را زمینه ساز افزایش آمار سکته‌های مغزی دانست و افزود: با اصلاح سبک زندگی می‌توان از بیماری‌های قلبی، عروقی، سکته‌های مغزی و .... در امان بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب