این مواد غذایی سرطان را از شما دور می‌کنند!

آنتی اکسیدان‌ها مواد شبه ویتامین هستند و به بهبود وضعیت عمومی بدن و بالا بردن سطح ایمنی کمک می‌کنند.

این مواد غذایی سرطان را از شما دور می‌کنند!دکتر حمید فرحبخش دکتر تغذیه و سلامت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: آنتی اکسیدان‌ها مواد شبه ویتامین هستند که فاقد ویتامین هستند اما منجر به بهبود وضعیت بدن و بالا‌بردن سطوح ایمنی خواهند شد و به دو دسته محلول در آب و محلول در چربی تقسیم می‌شوند.

فرح‌بخش افزود: نمونه آنتی‌اکسیدان‌های محلول در آب ویتامین C است که به بهبود وضعیت عمومی و جلوگیری از سرما‌خوردگی و آنفولانزا کمک می‌کند و آنتی‌اکسیدان محلول در چربی، ویتامینE است که در روغن‌ها وجود دارد و منجر به جلوگیری از بروز سرطان‌ها می‌شود.آنتی ‌اکسیدانی به اسم ‌لیکوپن وجود دارد، مقدار‌ زیاد در گوجه‌فرنگی و هندوانه وجود دارد و می‌توان با مصرف منظم آن از بدن در مقابل سلول‌های سرطانی محافظت کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: منبع اصلی آنتی‌اکسیدان‌ها فیبر موجود در میوه‌ها  و سبزیجات می‌باشد که نقش عمده‌ای در پیشگیری از سرطان‌های امروزی دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب