ورزش کنید همیشه لاغر بمانید!

ورزش‌هایی مثل ورزش‌های هوازی چون از ذخایر چربی بدن استفاده می‌کنند نقش پر رنگی می‌توانند در لاغری داشته باشند.

ورزش کنید همیشه لاغر بمانید!دکتر شهاب اولیایی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: فعالیت‌های هوازی مانند شنا کردن، پیاده روی‌های تند و استفاده از تردمیل و دوچرخه برای افراد در دسترس‌تر و آشناتر است اما آنچه اهمیت دارد مدت و شدت فعالیت است، یعنی وقتی می‌گوییم پیاده روی، منظور قدم زدن در خیابان یا مراکز خرید نیست. 

وی افزود: ورزش‌های هوازی با توجه به اینکه از ذخایر چربی بدن استفاده می‌کنند با توجه به طول مدت ورزش در کم کردن وزن بسیار نقش پر رنگی دارند.

این متخصص تغذیه اظهار داشت: انجام فعالیت‌های قدرتی با استفاده از وزنه‌ها هم می‌تواند برای رسیدن به این هدف موثر باشد. البته معمولا برای کسانی که اضافه وزن دارند ورزش کردن به مدت 45 دقیقه ممکن است بسیار دشوار باشد در نتیجه توصیه می‌شود این مدت را به بخش‌های کوتاه‌تری تقسیم نمایند. 

وی خاطر نشان کرد: اگر ورزش همراه با رژیم غذایی نباشد سرعت کاهش وزن کم می‌شود البته کسانی که رعایت نکنند چون ورزش متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد منجر به افزایش اشتها می‌شود همچنین کاهش وزنی را که بلافاصله پس از ورزش و در نتیجه کمبود آب حاصل می‌شود، به هیچ عنوان نباید به حساب لاغر شدن بگذارید بنابراین حتما توصیه می‌شود قبل و بعد از ورزش‌ و همچنین حین فعالیت به مقدار کافی آب و مایعات مصرف نمایید.

منبع :