یادگیری عمیق، با مرور مطالب درسی

برای این‌که بتوانید مطالب درسی را به خاطر بسپارید باید بعد از این‌که مطالب و مباحث درسی را خوب فرا گرفتید، آن‌ها را چندین بار دیگر در فواصل زمانی معین بخوانید.

یادگیری عمیق، با مرور مطالب درسی

برای این‌که بتوانید مطالب درسی را به خاطر بسپارید باید بعد از این‌که مطالب و مباحث درسی را خوب فرا گرفتید، آن‌ها را چندین بار دیگر در فواصل زمانی معین بخوانید. هر اندازه که برنامه‌های مرور مباحث یک درس منظم‌تر باشد، مفیدتر خواهد بود. البته این خواندن باید همراه با تمرکز فراوان باشد؛ در غیر این صورت مؤثر نخواهد بود. درواقع این مرور باعث انتقال داده‌ها و اطلاعات از حافظه‌ی کوتاه‌مدت به حافظه‌ی بلندمدت خواهد شد.

برای مرور کردن می‌توانید از یادداشت‌هایی که حین مطالعه نوشته‌اید استفاده کنید و از هر فرصتی که به دست می‌آوردید آن‌ها را مرتب مرور کنید. این گونه یادگیری‌‌تان دوچندان خواهد شد. هنگام مرور کردن به اشکالات و مطالب فراموش‌شده توجه کنید و به تکرار مجدد آن‌ها بپردازید.

از جمله ابزاری که می‌توانید برای مرور درس‌هایی مثل عربی و زبان انگلیسی و... استفاده کنید، جعبه‌ی لایتنر است. این جعبه ابزاری سودمند است و یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن این است که از تکرار‌های غیر ضروری جلوگیری می‌کند و شما می‌توانید توجه خود را روی مطالبی معطوف کنید که آن‌ها را فراموش کرده‌اید.