کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 9 آبان 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 9 آبان 94

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


گاهی پدرم مرا با بچه‌های فامیل که مثل دانشمندان درس می‌خوانند مقایسه می‌کند ولی من قول داده‌ام که می‌توانم یک مهندس خوب بشوم.

پاسخ 1- باید در نظر داشته باشید که هر کس توانایی‌ها و مهارت‌های خاص خود را دارد و مقایسه در هر شرایطی و در هر زمینه‌ی درسی صحیح نیست. اصل مهمی که در دفتر برنامه‌ریزی وجود دارد، رقابت با خود است. با نگاه به گذشته و بررسی عملکرد خود به صورت هفتگی، سعی کنید کیفیت و کمیت مطالعه‌ی خود را افزایش دهید. حتماً مهندس خوبی خواهید شد.

بهادر جبلی

پاسخ 2- الگو برداری از روش‌های موفق دیگران خوب است ولی باید آن روش‌ها را با مطالعه و برنامه‌ریزی خودتان هماهنگ کنید. شاید یک روش برای یک نفر روش خوب و ایده‌آلی باشد ولی برای فرد دیگری روش چندان مناسبی نباشد. برای موفقیت باید یک‌سری اصول و قواعد اولیه را رعایت کنید ولی شناسایی روش مناسب برای هر فردی باید توسط خودش انجام شود. شما خوب برنامه‌ریزی کنید و هماهنگ با برنامه‌ی راهبردی درس بخوانید؛ مطمئن باشید موفق خواهید شد.

محمد تره‌باری

پاسخ 3- شما از درجه‌ی بالای اهمیت برای پدرتان برخوردار هستید و او خواستار پیشرفت شماست و دلیل این مقایسه، تلنگر زدن به شما برای تلاش بیش‌تر است. ترجیح بچه‌های فامیل بر شما به این دلیل است که پدرتان فکر می‌کند تلاش و سخت‌کوشی در آن‌ها نهادینه شده است؛ پس شما هم سعی کنید برداشت مثبتی از این قیاس کردن داشته باشید و بر پشتکارتان بیفزایید. در مورد کمیت و کیفیت مطالعه، سعی کنید هر روز کمی بهتر از روز قبل عمل کنید تا هم مهندس خوبی بشوید و هم نماد سخت‌کوشی و الگویی برای بچه‌های فامیل باشید.

سارا شفافی

پاسخ 4- هرچند نیت پدرتان خیر است و از این طریق می‌خواهد به شما انگیزه دهد ولی اصولاً آن کسی که باید با آن مقایسه شوید خودتان هستید. تلاش کنید هر روز نسبت به دیروز تغییرات مثبتی در روش مطالعه و وضعیت درسی‌تان داشته باشید. کوچک‌ترین تغییر روزانه می‌تواند نتایجی شگرف در آینده به دنبال داشته باشد. پس همان طور که نوشته‌اید هدفتان را به صورت واضح مشخص کنید و با مراجعه به سایت کانون ببینید که برای رسیدن به این هدف به چه ترازهایی نیاز دارید. پس هم‌چنان که می‌خواهید در آینده مهندس خوبی باشید از همین حالا تمام تلاشتان این باشد که دانش‌آموز خوبی باشید.

سیدمحمدحسینی